ÇAYKUR Genel Müdürü'nün kaçak çay hesapları tutmadı

'Kaçak tadında yerli çay' beğenilmedi

ÇAYKUR Genel Müdürü'nün kaçak çay hesapları tutmadı

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan vatandaşları kaçak çaydan vazgeçirerek Türk çayına alıştıracağız” demişti.

ÇAYKUR Genel Müdürü'nün çay hesapları tutmadı. ÇAYKUR'un 'Kaçak tadında yerli çay'ı beğenilmedi. 

ÇAYKUR 'kaçak tadında yerli çay' için bölgede tadım yaptırdı. Ancak ilk tepkiler olumsuz. Diyarbakır’ın ünlü çaycılarından Nizam Özbek, deneme çayını ücret almadan bile içiremediğini söyledi.

Özbek, "ÇAYKUR’un Adana Bölge Müdürlüğü’nden iki yetkili geldi. Ellerinde bir kilogram kadar çay vardı. Buyur edip oturttum. Çay ikram ettim. İkişer bardak çay içtiler ve çok beğendiler. Sonra kendi çaylarından demledim. Onlara ve o sıra orada bulunan müşterilerime ikram ederek, arkadaşların deneme için getirdiklerini ve ücretsiz olduğunu söyledim. "Paramızla ver ama kaçak ver" dediler."


Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2014, 18:04

YORUM EKLE
YORUMLAR
rizesiz
rizesiz - 6 yıl Önce

...valla rize yi de sevmem rizelileri de ama çay güzel valla bu kadar tırt haber yapmanız genel imajınızı olumsuz etkliyor

rizeli
rizeli - 6 yıl Önce

...haberi kimin yaptırdığını bilmem ama kasıtlı olduğu belli. 'kaçak tadında yerli çay' beğenilmedi diyorsunuz ama adamlar çayı denememiş bile. başlığı atarken haberi okumamışsınız herhalde. nizam özbek, deneme çayını ücret almadan bile içiremediğini söylemiş. siz ise beğenmediler demişsiniz. ön yargı sadece doğulu hemşerilerimizde değil sizde de var demek ki. bizde karar aldık karadenizli olarak diyarbakır karpuzu yemeyeceğiz iran karpuzu çok daha güzel ve pahalı. saygılarımla

SIRADAKİ HABER