Birbirine küfür eden 5 papağan farklı bölümlere yerleştirildi

İngiltere'deki bir hayvanat bahçesinde, aynı anda birbirine küfür eden 5 papağan, hayvanat bahçesinin farklı bölümlerine taşındı

Birbirine küfür eden 5 papağan farklı bölümlere yerleştirildi

İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Lincolnshire Vahşi Yaşam Merkezi'nde 5 papağan, birbirlerine küfür ettikleri gerekçesiyle başka bölümlere konuldu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Billy, Eric, Tyson, Jade ve Elsie adındaki 5 papağan Ağustos ayında hayvanat bahçesine dahil edildi. Ancak papağanlar kısa süre içerisinde aynı anda küfür etmeye başladı.

Hayvanat bahçesinin genel müdürü Steve Nichols, "Papağanların küfür etmesine oldukça alışkınız ama aynı anda beş tanesinin küfür etmesine daha önce şahit olmamıştık" dedi.

Hiçbir ziyaretçinin papağanları şikayet etmediğini belirten Nichols, çoğu ziyaretçinin de olayı komik bulduğunu dile getirdi.

Nichols, "Papağanların çoğu açık alanda ağzını dahi açmıyor ama bu 5 papağan küfür etmekten resmen büyük keyif alıyorlar. Bir papağan küfür ettiğinde insanlar bununla eğleniyor" diye konuştu.

5 papağanı da "birbirlerini küfür etmeye teşvik etmemeleri için" parkın farklı yerlerine taşıdıklarını söyleyen Nichols, çocukları papağanlardan korumak istedikleri gerekçesiyle böyle bir karar aldıklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER