Balerin heykeline cinsel saldırı girişimi

İstanbul'da Maltepe Yalı mahallesi Beşçeşmeler'de sergilenen Türkiye'nin ilk balerini olan Meriç Sümen'in heykeline saldırıda bulunuldu

Balerin heykeline cinsel saldırı girişimi

Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği tarafından düzenlenen 'Türkiye'de ilkler' temalı sergideki Zeliha Kılıçoğlu ve Mirza Erdem tarafından yapılan Türkiye'nin ilk balerini Meriç Sümen heykeline gece geç saatlerde saldırıldı.

Evrensel'den Eylem Nazlıer'in haberine göre görgü tanıkları olayı şöyle anlattı: "2 kadın, 4 erkekten oluşan bir grup, heykelin bulunduğu yere geldi, içlerinde alkollü olan bir erkek pantolonunu indirerek sokakta sergilenen heykele tecavüz etmeye çalıştı. Çevredeki esnaflardan birinin müdahalesi sonucu grup kaçtı. Daha sonra tekrar gelerek heykeli devirip kırdılar."

'SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ'

Babil Kültür, Sanat ve Bilim Derneği Başkanı İnci Şenel, herhangi bir güvenlik kamerasının olayı kaydetmediği için suçluları tespit edemediklerini ve şikayetçi olamadıklarını anlatarak "Çok üzücü bir olay. Ahlaki değerlerin bu kadar yerle bir olduğunu bir kez daha görmek beni çok şaşırttı. Sözün bittiği yerdeyiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 13:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
duayen heykelci
duayen heykelci - 3 yıl Önce

heykele tecavuz nedir ya bu kavrami nssil kullandin haberciheykele tecavuz diye haber mi olur

SIRADAKİ HABER