Asitli saldırıda yeni gelişme

3,5 yaşındaki çocuğunun yüzüne kimyasal sıvı sıkarak yaktığı iddia edilen C.A. tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi

Asitli saldırıda yeni gelişme

Ataşehir'deki Develi restoranda geçen Cumartesi günü baldızının 3,5 yaşındaki çocuğunun yüzüne kimyasal sıvı sıkarak yaktığı iddia edilen C.A.(33) poliste işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Şüpheli, daha sonra "yaralama" gerekçesiyle tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Birgün'de yer alan habere göre, olayla ilgili açıklama yapan Develi Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Develi, "Develi Restoran’da olayı işleyen kişi iddia edildiği gibi işletmemize dışarıdan elini kolunu sallayarak giren bir kişi değildi.

Aksine rezervasyonu yapan kişiydi, aynı zamanda minik yavru ile aynı masada oturdu. Üstelik minik kardeşimizi oyun odasına annesi ile birlikte getiren eniştesiydi." dedi. 3,5 yaşındaki çocuğunun yüzüne kimyasal sıvı sıkarak yaktığı iddia edilen C.A.(33) 'nin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde C.A'nın sprey alması ve saldırı sonrası çocuğun tedavi gördüğü hastanenin önüne gelmesi yer alıyor.

KÜÇÜK ÇOCUĞUN ELİNDE UZAKTAN KUMANDALI ARACI PATLAMIŞ

Küçük çocuğun yüzüne asit sıktığı iddia edilen C.A'nın mikroişlemci üreten dünya ünlü bir firmada üst düzey yönetici olarak çalıştığı ortaya çıkarken, küçük Y.K'nın 3 ay önce evinde oynadığı uzaktan kumandalı arabasının ise patladığı öğrenildi.

C.A'nın bilgisayarlara mikroişlemci üreten bir firmada çalışıyor olması ise akıllara 3 ay önce Y.K'nın oynadığı sırada uzaktan kumandalı oyuncağının elinde patlamasıyla ilgisi olup olmadığı sorusunu akıllara getiriyor.

TÜYLER ÜRPERTİCİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

Zanlının şubeden çıkarılırken çelik yelek giydirildiği dikkat çekti. Öte yandan anne Işıl G.'nin, kardeşinin eşi C.A'dan şikayetçi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili yapılan polis soruşturmasında ise tüyler ürpertici detaylar ortaya çıktı. Polis yaptığı araştırmada C.A.'nın olayı planladığını ve o akşam yemeğini herkese tek tek telefon ederek kendisinin organize ettiğini tespit etti.

Olay sırasında oyun alanında bulunan palyoçalar tarafından çocukların yüzlerinin boyandığı, bu sırada yüzüne asit atılınca yüzünün yandığını söyleyerek ağlamaya başlayan Y.K.'ya ailesinin, istemeden de olsa yanlış müdahale ettiği ortaya çıktı. Yanmanın yüzündeki boyadan olduğunu sanan ailenin çocuğun yüzünü suyla yıkadığı, bu sırada suyla tepkimeye giren sülfirik asitin çocuğun yüzünde ve vücudunda derin yaralar açtığı öğrenildi.

Şüpheli C.A'nın, olaydan sonra 2 gün uyumadığı, eşinin polise , "Ben onu çocuğa üzüldüğü için uyuyamadığını sanryurdum. Halbuki böyle bir olayın faili olduğu için uyuyamıyormuş" dediği öğrenildi.

BİLGİSAYAR İNCELEMESİ SÜRÜYOR

Öte yandan lokantanın güvenlik kameralarının incelemesinin de Siber Suçlar Şube Müdürlüğü'nde sürdüğü öğrenildi. Güvenlik kamera görüntülerinin dışarıdan bir hacker tarafından yapılan müdahale ile silindiğine dair kuvvetli şüpheler bulunduğunu söyleyen yetkililer, incelemenin ve görüntülerin geri getirilme çalışmalarının sürdüğünü söylediler.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE DE ULAŞILDI

C.A.'nın olay sonrasındaki güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde C.A.'nın olaydan sonra asit dolu diş macunu tüpünü attıktan sonra polisi kandırmak için yeni bir diş macunu almak için benzincinin marketine girdiği görülüyor.

Yeni ortaya çıkan görüntülerde C.A.'nın yüzüne diş macunu tüpü içinde sülfirik asit sıkan C.A.'nın koşarak lokantadan ayrıldığı ve bir benzin istasyonu marketine girdiği görülüyor. Marketten yeni bir diş macunu alan şüpheli C.A.'nın amacının muhtemel bir polis gözaltısına karşı tedbir almak olduğu belirtildi. C.A.'nın lokantanın çocuk bakıcısının kendisini gördüğünü bildiği, bir ihbar sonucu yakalandığında cebindeki dolu diş macununu gösterip "Ben bir şey sıkmadım" demeyi planladığı öğrenildi.

Öte yandan güvenlik kamera görüntülerinde ayrıca C.A.'nın olaydan bir saat sonra minik Y.K.'nın tedavi gördüğü hastaneye gitmesi de yansıdı. Görüntülerde bir süre hastane kapısında bekleyen C.A.'nın daha sonra koridorda Y.K'nın odasına doğru yürüdüğü görülüyor.

DEVELİ RESTORANT'DAN AÇIKLAMA

Develi Restoranları Yönetim Kurulu Üyesi Nuri Develi, geçtiğimiz cumartesi günü Develi Restoran’da küçük bir çocuğunun yüzüne kimyasal sıvı atıldığı olayla ilgili olarak, “Tüm eleştirilere karşı sessiz kalmamız tek bir amaca hizmet ediyordu. Emniyet güçlerimizin rahat çalışması ve şüphelinin delilleri karartmaması" dedi.

Develi restoranları yönetim kurulu üyesi Nuri Develi geçtiğimiz cumartesi Ataşehir’de bulunan restoranlarında, 3.5 yaşındaki bir çocuğun üzerine kimyasal sıvı sıkılmasıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "Bir aile dramının yaşandığı bu acı olay hepimizi derinden sarstı. Şimdi basında ve sosyal medyada bilgi kirliliğine son verildiğine göre hepimiz bir olalım ve minik yavrumuz için dua edelim. Son olarak belirtmek isterim ki dünyada hiçbir marka bir çocuktan daha değerli değildir" denildi.

‘AÇIKLAMAYI BİR BABA OLARAK YAPIYORUM’

Develi, sorumluluk bilinciyle harekete ederek sessiz kaldıklarını belirtirken, “Şu an bu açıklamayı bir işletmeci olarak değil, bir baba olarak yapıyorum. 17 Ekim Cumartesi günü işletmemizde yaşanan akıl almaz olayın üzüntüsü içerisindeyiz. Minik yavrumuzun acısı bizlere büyük üzüntü yaşattı. Sorumluluk bilinciyle hareket edip, tüm eleştirileri göğüslemek zorunda kaldık. Her şeye rağmen bildiklerimizi sustuk. Çünkü suskunluk, vicdansızlık veya sorumsuzluk demek değildi bizim için. Aksine suçlunun yakalanması için üstümüze düşeni yapmış olduk’’ dedi.

‘SALDIRIYI YAPAN, REZERVASYONU YAPAN KİŞİYDİ’

Develi, olay anında güvenlik kameralarının çalışmamasıyla ilgili olarak da konunun Emniyet güçlerinin incelemesi altında olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

“Emniyet güçlerimiz günlerdir çalışmalarının ardından dün suçluyu yakaladılar 
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 19:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER