Antep'te işitme engelliyi telefon santralinde görevlendirdiler

İleri derecede duyma kaybı yaşayan engelli vatandaş, kendisine engelli raporu veren hastanenin telefon santraline atandı

Antep'te işitme engelliyi telefon santralinde görevlendirdiler

Antep’in en büyük devlet hastanesi olan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ileri derecede işitme kaybı olan yurttaş, hastanenin telefon santralinde görevlendirildi.

Bu işi yerine getiremediği için hastaneye gitmeyen yurttaş hakkında disiplin soruşturması başlatıldı

Hüseyin Şimşek'in BirGün'de yer alan haberine göre, Antep'te ileri derecede duyma kaybı yaşayan engelli yurttaş Erol Bahri Tekelioğlu, kendisine engelli raporu veren hastanenin telefon santraline atandı.

Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin engelli kadrosunda çalışan ve iki kulağında da ileri derecede işitme kaybı bulunan engelli yurttaş, hastanenin “santral birimi”nde görevlendirildi. Sağ ve sol kulağında ileri derecede işitme kaybı bulunan 48 yaşındaki engelli yurttaş Erol Bahri Tekeoğlu, hastanenin engelli kadrosunda çalışırken Temmuz ayında biriminin değiştirildiğini öğrendi.

Duyma kaybı yaşadığı için diğer işleri yerine getirmede herhangi bir sorun yaşamayan Tekeoğlu, hastaneyi arayanları duymasının mümkün olmadığını belirterek, görev yerinin değiştirilmesini istedi.

Görevine devam ediyor

Hastanenin İdari ve Mali İşler Müdürü Fatma Gündüz'ün 17 Temmuz’da gönderdiği görevlendirme yazısında, “Görevinizde başarılar dilerim” dediği Tekeoğlu, hastalığını ispat etmek için aynı hastaneden Ağustos ayında yeniden rapor çıkartmak için başvuruda bulundu. Eylül ayında işitme kaybına ilişkin raporu hazınlanan Tekeoğlu’nun hastanenin başka bir birimine tayin olma talebi ise kabul edilmedi.

DİSİPLİN SORUŞTURMASI AÇILDI 

Kulaklarındaki duyma problemi nedeniyle görevini yerine getiremeyen Tekeoğlu’nun tayin talepleri reddedilince hastanenin telefon santralinde personel açığı meydana geldi. Tekeoğlu hakkında ayrıca “görev yerine gitmemesi” nedeniyle hastane yönetimi tarafından soruşturma başlatıldı. Tekeoğlu ise bu durumda kendisine verilen görevin hiçbir şekilde yerine getirilemeyeceğine ilişkin bir savunma yaptı.

Kaynak: BirGün 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 10:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER