Antalya'da polis, yerdeki kadını tekmeleyip copla dövdü

Her iki polis memuru hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtildi

Antalya'da polis, yerdeki kadını tekmeleyip copla dövdü

Antalya'nın Alanya ilçesinde yerde yatan kadını 2 polisin saçından tutup sürüklemesi ve copla dövüp tekme atması, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Yabancı uyruklu olduğu belirlenen kadına şiddet gösteren polislerin görevden alındığı ifade edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinde Alanya ilçesinde bir kadının 2 polis memuru tarafından sokakta darp edildiğine ve kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. 'GÖREVDEN ALINDILAR' Yapılan incelemede, yerde yatan ve yabancı uyruklu olduğu belirlenen kadına şiddet uygulayan polislerin kimlik ve sicil numaraları saptanarak görevden el çektirildiği söylendi. Her iki polis memuru hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere ver verildi:

"Değil bir insana, hiçbir canlıya karşı bu ve benzeri nitelikte bir fiilin ve davranışın kurumumuzca tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve de mazereti bulunmamaktadır. Emniyet Teşkilatı olarak; gerekçesi her ne olursa olsun bu tür şiddet ve kötü muamelede bulunduğu belirlenen görevlilerimiz hakkında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir."

Antalya'da bir sivil ve resmi polisin kadına şiddet uyguladığı anlar... pic.twitter.com/ssn8VFIU7W

— metinyoksu (@metinyoksu) 4 Ekim 2017

Cep telefonu kamerasıyla çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, kendinden geçmiş halde sokakta asfalt zeminde yatan kadının yanına gelen 2 polis, önce kadınla konuşuyor. Kadının kalkmaması üzerine polislerden biri önce kadına tekme atıyor.

Yerde yuvarlanan kadına defalarca tekme atan polis memuru daha sonra elindeki copla vurmaya devam ediyor. Yerde oturan kadına tekme ve copla vurmaya devam eden aynı polisin, sonra kadını saçından tutup sürüklediği görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEMOKRAT
DEMOKRAT - 3 yıl Önce

tepkiler dindirmek için ..polis açığa alınır, soruşturma açılır .. yargılanıyor denilip dosya sümen altı yapılır..sonrada zamanla unutlunca polisin tayini başka bir il'e gonderilir hiç bir ceza almaz.. bu böyle devam eder durur.. hiç bir sonuç çıkmaz .. yani tüm bunların özeti = adalet yok

SIRADAKİ HABER