Alevi ve Bektaşi Federasyonu: Asla baş eğmeyeceğiz

"Emevi devlet sisteminin devamı olan katliamcı anlayış hakim kılınıyor"

Alevi ve Bektaşi Federasyonu: Asla baş eğmeyeceğiz

ABF Başkanı Muhittin Yıldız, 'Alevi ve Bektaşi Federasyonu olarak bu korku ve baskı politikalarına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz' dedi.

Alevi ve Bektaşi Federasyonu Başkanı Yıldız, gündemdeki konuları değerlendiren bir açıklama yayımladı.

AKP iktidarının 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra OHAL KHK’leri ile darbe hukuku uyguladığını ifade eden Yıldız, “Ülkede korku politikası hakim kılınarak kitlelerin hak arayışlarını engelleyen bir baskı uygulanıyor. Halkın Temsilcileri Belediye Başkanları görevinden alınıyor, kayyum atanıyor. Kamu emekçileri inançlarına, muhalif kimliklerine, bağlı oldukları sendikalara bakılarak özellikle eğitim işkolunda açığa alınıp, ihraç ediliyor. Tüm hızıyla içte ve dışta savaş meşrulaştırılıyor. Halkımızın birlikte yaşama zemini ile oynanıyor” değerlendirmesinde bulundu.

‘KORKU VE BASKI POLİTİKALARINA KARŞI SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ’

Halkın iradesinin yansıdığı TBMM’nin devre dışı bırakıldığına dikkat çeken Yıldız, şunları kaydetti:

“Emevi devlet sisteminin devamı olan katliamcı anlayış hakim kılınıyor. Türkiye istihbarat devletine dönüştürülüyor. Son olarak halkın büyük çoğunluğu ile seçtiği Diyarbakır Büyükşehir belediye Eş Başkanları Gülten Kışanak ve Fırat Anlı gözaltına alınıp tutuklanıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan kurşunlanıyor.

Alevilerin ve muhaliflerin basın yayın kuruluşları (tv radyo gazete dergi) hukuksuzca kapatılıp eşyalarına el konuyor. Şimdide Cumhuriyet Gazetesi basılıp yazarlar ve sorumluları gözaltına alınıyor.

Alevi ve Bektaşi Federasyonu olarak bu korku ve baskı politikalarına karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Bu zalim korku dalgası karşısında Pirlerimiz ulularımız gibi asla baş eğmeyeceğiz. Her türlü hak ihlaline karşı mazlumun yanında zalimin karşısında duracağız. Tekçi anlayışı reddediyor, Hükümeti uyarıyoruz. OHAL’i kaldırın, KHK’lere son verin, demokratik işleyişi çok geç olmadan tesis edin.”

(Kaynak: ANKA)

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER