70 güvercini benzin döküp yaktılar

Yangını hırsızların çıkardığı belirtildi

70 güvercini benzin döküp yaktılar

Adana’nın Kozan ilçesinde, Umut Özgür Karaoğlan’ın boş araziye yaptırdığı tek odadaki kafeslerde bulunan 70 güvercinin bulunduğu kümes, benzin dökülerek ateşe verildi. Güvercinleri kapıyı açamayan hırsızların yaktığı öne sürüldü.

Olay, Kozan’a bağlı Turunçlu Mahallesi Deliçay mevkiinde dün gece meydana geldi. Umut Özgür Karaoğlan’ın boş araziye yaptırdığı tek odadaki kafeslerde beslediği güvercinleri çalmak istediği öne sürelen şahıs ya da şahıslar, kapıyı açmak istedi.

70 GÜVERCİNİN TAMAMI ÖLDÜ

Kapıyı açamayan hırsızlar, duvarda havalandırma için açılan deliklerden benzin döküp kafesleri ateşe verdi. Çıkan yangında kafeslerdeki 70 güvercinin tamamı öldü.

Sabah güvercinleri kontrol etmek için geldiğinde kümesin haline gören Umut Özgür Karaoğlan, polisi aradı.

Karaoğlan, şunları anlattı: “Kaybım 150 bin lirayı buluyor. Benim tüm geçim kaynağım bu güvercinlerdi. Çocukluğumdan beri bu işi yapıyorum. 15 yıldır da bu kuşlara bakıyordum. Çocuklarıma vermediğim emeği ben bu kuşlara verdim. Onlar kadar seviyordum. Çünkü onlar sayesinde ailemi geçindiriyordum. Bir kibritle benim hayatımı söndürdüler. Başka gelirim de yok. Bütün yetkililerden yardım bekliyorum. Güvercinlerimi yakanların bir an önce yakalanmasını istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 22:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER