‘2012’ en absürt film seçildi

Yönetmen Roland Emmerich’in 2009 yılında çektiği bilim kurgu türündenki “2012“, en absürt bilim kurgu filmi olarak belirlendi.

‘2012’ en absürt film seçildi

NASA’YA TELEFON YAĞMURU YAĞDI

Bilimsel anlamda saçma ve kusurlu olarak tanımlanan film için NASA yetkilisi Donald Yeomans yaptığı konuşmada “2012, Hollywood’un olağandışı ve istisnai bir yapımıdır” dedi. Film gösterime girdikten bir süre sonra NASA’ya yapılan telefon çağrılarından bahseden Yeomans, “Filmi izledikten sonra, Maya takvimine göre 21 Aralık 2012’de dünyanın sonunun geleceği hakkında endişeleri olan insanlar NASA’yı telefon yağmuruna tuttular. Biz de bunların birer efsane olduğunu anlatmak için bir internet sitesi kurduk. Böyle bir şey daha önce başımıza hiç gelmemişti,” dedi. “Yarından Sonra / The Day After Tomorrow”, “Altıncı Gün / The Sixth Day”,  “Tepki /Chain Reaction”, “Kor / The Core”un bulunduğu filmleri de ‘absürt filmler listesi’ne ekledi.   

GATTACA’YA ÖVGÜ YAĞDI

NASA ve Science and Entertainement Exchange, bugüne kadar çekilmiş en gerçekçi bilim kurgu filmlerini de açıkladı. 1997 yılında çekilen Ethan Hawke ve Uma Thurman’ın başrollerini paylaştığı “Gattaca”, NASA tarafından en çok övgü alan film oldu. “Bıçak Sırtı / Blade Runner”, “Metropolis” ve “Jurassic Park” filmleri de içerdiği bilimsel gerçeklerden dolayı ‘en gerçekçi bilim kurgu filmleri’ listesinde yer almayı başardı.  

MİLLİYET


Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER