Perinçek: Benim yönettiğim ülkede Kavala da, Ilıcak da tutuklanmayacak

Perinçek, Şeyh Sait ve Seyit Rıza heykellerini kaldıracaklarını söyledi

Perinçek: Benim yönettiğim ülkede Kavala da, Ilıcak da tutuklanmayacak

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PKK'nin kökünün kazınacağını, Atatürk devrimi rotasında bir ülke inşa edileceğini söyleyen Perinçek, "Benim yönettiğim ülkede Osman Kavala da Nazlı Ilıcak da tutuklanmayacak" ifadelerini kullandı.

Perinçek, Şeyh Sait ve Seyit Rıza heykellerini kaldıracaklarını söyledi.

Sözcü gazetesinden Aytunç Erkine konuşan Perinçek, "Türk Ordusu ne zaman PKK'yı ezdi o zaman HDP'nin oyları düştü. Ancak siyaset kanalıyla özellikle HDP üzerinden bir ABD projesi karşımıza çıktı" ifadesini kullandı.

'ŞEYH SAİT VE SEYİT RIZA HEYKELLERİ KALDIRILACAK'

"Şeyh Sait ve Seyit Rıza'nın heykelleri Diyarbakır ve Tunceli meydanlarında kalırsa, bir süre sonra Türkiye bölünür" diyen Perinçek, şöyle devam etti:

"Şeyh Sait (Şubat 1925'ten Nisan 1925'e kadar süren Şeyh Said isyanı Cumhuriyet tarihinin ilk geniş çaplı ayaklanmasıdır) ile Atatürk, Seyit Rıza (1937'de ayaklanıp idam edilmişti) ile Atatürk bir arada olmaz. Şeyh Sait ve Seyit Rıza, Atatürk'ün yönettiği Cumhuriyet Devrimi'ne karşı bölücü silahlı ayaklanmanın liderleridir. Eğer Şeyh Sait ve Seyit Rıza'nın heykelleri Diyarbakır ve Tunceli meydanlarında kalırsa, bir süre sonra Türkiye bölünür ve Atatürk heykelleri de yıkılır. Vatan Partisi'nin merkezinde bulunduğu milli hükümet, Diyarbakır ve Tunceli halkının rızasını alarak Şeyh Sait ve Seyit Rıza heykellerini kaldıracaktır."

'TATBİKATA NOBLE DİNA DEDİLER VE TÜRKİYE'DEN İNTİKAM ALIYORLAR'

"Türkiye'nin gerçek gündemi başka yaratılan gündem başka" diyen Perinçek, ABD, İsrail ve Yunanistan'ın nisan ayında Akdeniz'de yaptıkları tatbikatın adına dikkat çekti:

"Tatbikatın adı ‘Noble Dina', Türkçe ifadesiyle 'Asil Dina' anlamına geliyor. Dina kelimesi ise ‘Temize çıkarılan' anlamında kullanılıyor. Meis Adası'nda yapılan tatbikat senaryosuna göre, Kıbrıs Rum Kesimi-İsrail ortak doğalgaz arama platformu, ‘düşman kuvvet' diye nitelenen Türk Hava Kuvvetleri uçaklarının saldırısına uğruyor. Bu saldırıyı defetmek için, Kürecik'teki füze kalkanı devreye sokuluyor. Radar, Türk jetlerini izliyor ve ABD gemisindeki füzeler, Türk uçaklarını vuruyor.

Tevrat'ın Yaratılış bölümünde Dina, Hz. Yakup'un ilk karısı Lea'dan olan kızıdır. Kenanlı (Filistinli) Prens Şekem, Dina'yı kaçırıp ırzına geçmiştir. Bunun üzerine Dina'nın ağabeyleri Şimon ve Levi, kardeşlerinin intikamını almak için Şekem'e gider. Şekem, Dina'yla evlenmek istediğini söyler. Dina'nın kardeşleri tüm bunları kabul etmekle beraber, ‘Sen de bizim gibi sünnet olursan, bizim gibi inanırsan bu olabilir' derler. Şekem, ağabeylerin önerisini kabul eder ve halkına, İsrailoğullarıyla dost olacaklarını anlatır ve halk; onların dinine uyar. Ancak Yakup'un oğulları çok geçmeden şehri yağmalar ve Şekem'i öldürürler. Burada Dina'nın ağabeyleri ABD ve İsrail. Kenanlı Prens Şekem ise Türkiye. İşte bu tatbikata bu yüzden Noble Dina dediler ve Türkiye'den intikam alıyorlar."

'ABD DOSTUMUZ DEĞİL, DÜŞMANIMIZDIR'

Perinçek, "PKK'ya 5 bin TIR silah veren ABD bizim dostumuz değil düşmanımızdır" ifadelerini kullandı.

Perinçek, iktidar olurlarsa ne yapacaklarını şöyle anlattı: "FETÖ'cülerle kültürel, ideolojik anlamda mücadele edilecek. PKK'nın kökü kazınacak. Atatürk Devrimi rotasında bir Türkiye inşaa edilecek. Benim yönettiğim bir ülkede Osman Kavala da Nazlı Ilıcak da tutuklanmayacak. Göreceksiniz 1.5 yıl içinde bizim izlediğimiz politika iktidara gelecek."

Kaynak: Sputnik


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER