Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Varlık Fonu ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem oldu. Aynı zamanda Varlık Fonu Başkanı olan Erdoğan, "Varlık Fonu Başkanımı davet ettim, birlikte görüşmeler yaptık" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam Kanal 7, Ülke TV, 24 TV, TVNET ve TV 360 ortak canlı yayınına katıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan'ın Varlık Fonu ile ilgili sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Aynı zamanda Varlık Fonu Başkanı olan Erdoğan, "Varlık Fonu Başkanımı davet ettim, birlikte görüşmeler yaptık" dedi.

"BAE Ulusal Güvenlik Danışmanı'yla da bir görüşmemiz oldu" diyen Erdoğan, "BAE'nin Türkiye'ye yönelik yatırımlar noktasında ciddi bir görüşme yaptık. Bu görüşmede de hangi alanlarda ne gibi yatırımlar yapılabilir, bunları görüştük. Gerek Varlık Fonu Başkanımı davet ettiğim gibi Yatırım Destek Fonu Başkanımı da davet etmiştim" dedi.

Erdoğan, "Çok ciddi bir yatırım hedefleri, planları var. İnşallah çok kısa zamanda BAE ülkemizde ciddi yatırımlara girecek" diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

Devletler arasında gidiş gelişler hep olabilir. Burada da benzer bazı durumlar oldu. Şu an itibarıyla yaklaşık birkaç aydır bizim istihbarat örgütümüz başta olmak üzere Abu Dabi yönetimiyle bazı görüşmeler yaparak, bu görüşmelerle birlikte belli bir yere gelmiş bulunuyoruz. Bölgedeki bazı sıkıntıları, temenni ediyorum ki, aynı kültürün, inancın mensupları olarak gidermiş oluruz.