Van merkez ilçesine bağlı Hacı Bekir Mahallesi'nde 13-16 yaşlarındaki Suat Orhan, Uğur Kurt ve Dündar Acar isimlerindeki 3 çocuk, polislerin zırhlı araçtan inerek açtığı ateş sonucu ağır yaralandığı belirtildi.

Van merkez ilçesine bağlı Hacı Bekir Mahallesi'ni akşam saatlerinde zırhlı araçlarla saran polisler, zırhlı araçlardan inerek vatandaşların bulunduğu sokağı rastgele taradığı iddia edildi. Saldırıda sokaktaki Zap market yakınında bulunan Suat Orhan, Uğur Kurt ve Dündar Acar isimlerindeki 13 ve 16 yaşlarında 3 çocuk yaralandı. Karnından yaralanan Orhan ve bacağından yaralanan Acar kaldırıldıkları Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alınırken, karnına kurşun isabet eden Kurt ise Van Lokman Hekim Hastanesi'nde ameliyata alındı. Çocukların durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Saldırı sonrası hastane ve saldırının yapıldığı sokak, polisler tarafından abluka altına alınırken, görgü tanıkları ise saat 19.30 civarında zırhlı araçlarla mahalleye gelerek araçlardan inen polislerin, o sırada sokakta bulunan halkın üzerine rastgele ateş açtığını belirtti.

(Kaynak: DİHA)