Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Erzurum'da elinde tespihle ve kaykılmış şekilde otururken çekilen fotoğraf karesinde yer alan Erzurum Valisi Okay Memiş açıklama yaptı.  Memiş,"Kendisi kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor" dedi. 

İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile birlikte fotoğrafta yer alan Okay Memiş, Erkam Yıldırım'ın oturma şekline ilişkin olarak Gazete Pusula'ya şöyle konuştu:

KENDİSİNİ TANIMAM

Ben Erkam Yıldırım’ı şahsen tanımam etmem. Kendisiyle ayrıca bir bağım, görüşmüşlüğüm yok. Erkam Bey 13 Ocak’ta Erzurum’da düzenlenen Binbir Hatim duasına katıldı. Orada da hayır için yemek vereceğini söylemiş, ben de orada öğrendim. Göründüğü gibi bir durum söz konusu değil.

SOLUKLANMAK İÇİN OTURDUK

Camiye yakın olan bir mağazada soluklanmak için 10 dakika oturduk. Durum bundan ibaret. Mağaza içerisinde de herkesin rahatça oturabileceği bir alan yok. Sadece 10 dakikalığına oturduk. Kendisi de kilolu biri olduğu için her yerde fotoğrafta göründüğü gibi oturuyor. Bize karşı lakayt bir tavır olsa, bunu ben fark ederim.

MORALİM BOZULDU

Sadece bir anlık çekilmiş bir fotoğraf karesi durumu nerelere getirdi. Moralim bozuldu. Bu şehir için yaptıklarımız belli, çalışmalarımız belli. Böyle olayların bunların önüne geçmesini istemiyorum. Olay çok yanlış anlaşıldı. Orada yüzlerce insana hayır yemeği veren kim olursa olsun aynı masada oturur, teşekkür ederim. Bunun şahsın kendisiyle bir ilgisi, ayrı bir ihtimam durumu kesinlikle yok.