Üsküdar Belediyesi, 1. derece doğal sit alanı olan Validebağ Korusu'na iş makineleriyle girdi, halk tepki gösterdi

AKP'li Üsküdar Belediyesi, Validebağ Korusu'nda yol yapma girişiminde bulundu.

Vatandaşlar, doğal sit alanında yol yapımını engellemek için makinelerin önüne yattı. Evrensel'e konuşan Validebağ Gönüllüleri Derneği Başkanı Arif Belgin, "Belediye yetkililerin kanuna, hukuka uymaları bekliyoruz. Halkla inatlaşmaktan vazgeçmesini öneriyoruz" dedi.

İstanbul Üsküdar’da bulunan 1’inci Derece Doğal Sit Alanı olan Validebağ Korusu’nda bugün AKP’li Üsküdar Belediyesi çalışanları tarafından yol çalışması yapılmak istendi.

Validebağ Korusu'na iş makineleri ve dozerlerle giren belediye yetkililerini Validebağ Gönüllüleri ve mahalleli engel oldu.

Öğle saatlerinde belediyenin iş makinelerini koruya sokmak istemesi üzerine gönüllüler yere yatarak ekiplere engel oldu.

Gözden kaçırmayın

Ana Meryem Türbesi 'kentsel dönüşüm' gerekçesiyle yıkıldı Ana Meryem Türbesi 'kentsel dönüşüm' gerekçesiyle yıkıldı

"GİDENE KADAR BURADAYIZ"

Belediye yetkililerin yollardaki çukurları dolduracakları bahanesiyle Validebağ Korusu'na girdiklerini söyleyen Belgin, "Belediye burada güya yolların genişletilmesi ve çukurların doldurulmasını istiyor. Belediyenin bu tür işlerde koruma kurulundan izin alması lazım. Bunun bilincinde değiller. Üç saat önce biz fiilen durdurduk çalışmayı. Gitsinler diye bekliyoruz ama gitmediler. Onlar gidene kadar buradayız. Belediye yetkililerin kanuna, hukuka uymaları bekliyoruz. Halkla inatlaşmaktan vazgeçmesini öneriyoruz" dedi.

Kaynak: Evrensel