Şırnak Valiliği, Şırnak Tabip Odası Başkanı Serdar Küni’yi 7 yıl önce hakkında açılan bir dava nedeniyle Aile Hekimliği Sözleşmesi’ni 2 ay için askıya aldı.

Sözleşmesinin askıya alındığını sosyal medya hesabından duyuran doktor Kuni, “Henüz yargıtay aşamasında olan, safsatadan ibaret bir dosya gerekçe gösterilerek, beni ve daha da önemlisi hastalarımı mağdur edecek şekilde Aile Hekimliği Sözleşmem, Şırnak Valiliği tarafından askıya alınmıştır.

“İnsan hayatının güvencesi olan hekimlere karşı takınılan tavrı kabul etmiyor, şahsım üzerinden yürütülen ve özünde siyasi yapılanmaların temel sağlık hakkını zedelemesi tutumunu şiddetle kınıyorum.

“Konuyla ilgili hukuki tüm yollara başvurulacağını ve bu haksız, hukuksuz yaklaşım karşısında her zaman olduğu gibi kararlı bir şekilde duracağımı bildirmek isterim.”

DR. SERDAR KÜNİ KİMDİR

1972 doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Şırnak'ın Cizre ilçesinde okudu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu.  Cizre Devlet Hastanesi Acil Servisinde ve sağlık ocaklarında çalıştı.

7 Şubat 2007'de kurulan Şırnak Tabip Odası kurucularından. Odanın 2010-2012 arasında başkanlığını yaptı. Halen Türk Tabipler Birliği Merkez Kongre delegesi.

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Cizre Temsilcisi. Cizre Belediyesi'nin halk sağlığını korumak amaçlı kurduğu Bişeng Şağlık Merkezinde hekimlik yapıyordu.

Kaynak: Bianet