Lüks aracında uyuşturucu kullandığına dair görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından gözaltına alınıp serbest bırakılan AKP Genel Merkez personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu tekrar gözaltına alındı.

Adli kontrolle serbest bırakılan Ayvatoğlu'nun ifadesinde, “Burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir. Pudra şekeridir” dediği iddia edilmişti. AK Partili Hamza Dağ, Ayvatoğlu'nun iş akdinin feshedildiğini açıklamıştı.

Soruşturmayı sürdüren emniyet birimleri, görüntülerdeki araçta Ayvatoğlu'nun yanında bulunan kişileri de Kastamonu ve İzmir'de gözaltına aldı.

Arkadaşları kullanılan maddenin uyuşturucu olduğunu, Ayvatoğlu'nun kendilerine de uyuşturucu temin ettiğini söyledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, "H.K.A hakkında yürütülen soruşturma kapsamında sosyal medyada paylaşılan videoda yanında bulunduğu tespit edilen diğer şüpheliler M.D., M.Y.M., D.O. ve U.K. hakkında başsavcılığımızca gözaltı talimatı verilmiş, şüphelilerden elde edilen bilgi ve yeni deliller çerçevesinde ise Hamza Kürşat Ayvatoğlu bugün sabah saatlerinde yeniden gözaltına alınarak hakkında TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında soruşturma genişletilmiştir. Başsavcılığımızca tüm şüpheliler hakkında gerekli dijital incelemelerin tamamlanması ve diğer şüphelilerin yakalanması için ayrıca kolluğa ek gözaltı talimatı verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir" denildi.