Ankara'da Ömer Sarı isimli bir kişi, eşini silahla vurup öldürdükten sonra intihar etti.

İddiaya göre; Ankara Ticaret Odasında (ATO) temizlik görevlisi olarak çalışan 40 yaşındaki Ömer Sarı, TOBB Üniversitesinde aynı işi yapan eşi 28 yaşındaki Yazgülü Sarı'yı otomobiliyle işe getirdi.

Ömer Sarı, TOBB Üniversitesinin Söğütözü Caddesi'ndeki servis girişine geldikleri sırada karısına silahla bir el ateş etti. Belinden yaralanıp araçtan inen karısının başına da bir el ateş eden zanlı, aynı silahla kendini de kafasından vurdu.

Çift, olay yerinde hayatını kaybetti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve çok sayıda polis sevk edildi. Olay yerinde 3 boş kovan bulan polis, araçta Ömer Sarı'nın yazdığı bir mektupla Yazgülü Sarı'ya ait cep telefonu görüşmelerini içeren ayrıntılı dökümü buldu.

Ömer Sarı'nın mektupta, kimsenin suçu olmadığını, eşini kendisini aldattığı için vurduğunu yazdığı öğrenildi. İnceleme sırasında, silahın halen Ömer Sarı'nın elinde bulunduğu öğrenildi.

Polis, üniversiteye ait güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Üniversitenin girişi kapatıldı ve öğrenciler diğer kapılardan okula alındı.