Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, partisini kurduğu günden bu yana MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ilk defa eleştiri getirdi.

Özdağ, kendisini hedef alan Bahçeli’nin ülkücüler tarafından ‘ajan olarak anıldığını’ söyledi.
Bahçeli’yi daha önce eleştirmeyen Özdağ, bugün ağzına geleni söyledi.

Bahçeli, Sinan Ateş cinayetine ilişkin tepkilere yanıt verirken, Zafer Partisi’ni ve kurucusu Özdağ’ı hedef alıp şunları söylemişti: “Adına Zafer denen bir marjinal partinin, ümitsiz vakanın ‘Hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz’ açıklamasıyla savcıların alanına giren bir açıklama yaptı. Bu savcıların ana görevi olduğu çağrım ve görevimdir. Şimdi de parti binalarına ‘Yerli ve milli katil kim‘ yazacak kadar yerin dibine geçtiler.”

‘ÜÇ VEKİLİ SAVCIYA GÖNDER’

Bahçeli’ye yanıt veren Özdağ, MHP’li milletvekilleri Olcay Kılavuz’u, İzzet Ulvi Yönter’i ve Semih Yalçın’ı savcılığa yollamasını istedi.

Özdağ, paylaştığı videoya şu notu düştü: “Sayın Bahçeli, sen önce Olcay’ı, Ulvi’yi ve Semih’i savcıya yolla, gerekirse ben de giderim. İstersen Gölbaşı’nda ‘Portakal sandıklarında yakalanan silahlar soruşturması’nı yürüten savcıya bile giderim…”

‘TÜRKEŞ AJAN OLDUĞUNU YAZMIŞTI’

Özdağ videosundaki mesajda Bahçeli’nin ‘ajan olduğunu tüm ülkücülerin bildiğini’ söyleyerek şunları kaydetti:

*Bu seviyesiz açıklamaya Zafer Partisi olarak vereceğimiz tek cevap var: Sinan Ateş’in bir komployla uyuşturucu tüccarlarına, torbacılarına öldürtülmesinden sonra bir başsağlığı mesajı dahi yayımlamayan, ailesine ‘Başınız sağ olsun’ demeyen, arkadaşlarına, ‘Başınız sağ olsun, Allah rahmet eylesin’ demeyen bir kişinin hezeyanlarına vereceğimiz hiçbir cevap yoktur. 

*Zafer Partisi, Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin partisidir. AK Parti gibi Türkiye’yi yıkıma sürükleyen bir partinin payandası değildir. Hiçbir zaman da olmayacaktır. 

TÜRKEŞ ‘AJAN’ DEMİŞTİ

*Söz istihbarat servislerinden açılmışken, rahmetli Türkeş’in (MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş) hapishaneden yazdığı el yazısı mektuplarıyla kimin ismini de ajan olarak verdiğini de bütün ülkücüler gayet iyi biliyorlar. Hadi oradan sen de.