Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

Özdağ, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün AKP’ye katılan Mehmet Ali Çelebi‘yle ile ilgili, “Memleket Partisi’nden ayrıldıktan sonra kendisiyle 3 defa Anadolu Kulübü’nde sohbet ettik. Ben Zafer Partisi’ne davet etmiştim. O da kabul etmişti” dedi.

“ERDOĞAN HÂLÂ ATATÜRK’ÜN MİRASIYLA MÜCADELE EDİYOR”

Dün AKP'ye katıldığını açıklayan Mehmet Ali Çelebi’yle ilgili konuşan Özdağ, “Hem Atatürk’ün askeri hem de Erdoğan’ın milletvekili olunmaz. Erdoğan’ın en büyük siyasal rakibi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Erdoğan 20 yıldan bu yana Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyetin temellerini adım adım yıkmıştır. Bu yıkış sürecinde FETÖ adlı casusluk ve terör örgütüyle iş birliği yapmıştır. Bu yıkım sürecinde PKK’yla İmralı’da anayasa yazmıştır ve 15 Temmuz sonrasında da FETÖ’yle sonlandırdığı ilişkinin yerine devleti diğer tarikat ve cemaatlerin eline teslim etmiştir. 4 bin senelik Türk tarihinde ilk defa devlet bir cemaatler ve tarikatlar federasyonu haline gelmiştir. Erdoğan hâlâ Atatürk’ün kalan mirasıyla da mücadeleye devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

“ASKER NİTELİĞİNİ YİTİRMİŞTİR”

Çelebi’nin askerlik unvanını kaybettiğini söyleyen Özdağ, “Şimdi bir eski asker, emekli üsteğmen ama bence artık o niteliğini de yitirmiştir. Her üniforma giyeni asker kabul etmemek lazım. Asker olmak için Atatürk’ün askeri olmak lazım. O üniformayı çıkarttı Erdoğan'ın yanında yer aldı. Benim siyasette büyük hayal kırıklarımdan bir tanesidir" şeklinde konuştu.

“ZAFER PARTİSİ’NE KATILMAYI KABUL ETMİŞTİ”

Çelebi ile daha önce 3 kez görüştüklerini ve Zafer Partisi’ne katılmayı kabul ettiğini vurgulayan Özdağ, “Kamuoyuna ilk kez açıklıyorum. Memleket Partisi’nden ayrıldıktan sonra kendisiyle 3 defa Anadolu Kulübü’nde sohbet ettik. Ben Zafer Partisi’ne davet etmiştim. O da kabul etmişti. Mayıs ayında geleceğini söylemişti. Ama Zafer Partisi arkadaşa ağır geldi. Burada Atatürk çizgisinde bir Türk milliyetçiliği mücadelesi veriliyor. Burada Türkiye’nin örtülü istilasına karşı Sakarya’da mücadele eden Türk ordusu gibi tek direniş hattı oluşturmuş bir parti var. Öbür tarafta da iktidar çemberi üzerinden tekrar TBMM’ye girme kolaylıkları var” dedi.

Özdağ, "Siyasette bu kadar oynaklık doğrusu, ben Ortadoğu'da Talabani'yi tanıyordum. FETÖ kumpasında içeride yatmıştı, orada güzel konuşma yapmıştı. Bunun saygınlığını taşıyordu, keşke öyle gerçekten ölseydi de hatırlarda öyle kalsaydı" dedi.

"EĞER KILIÇDAROĞLU-ERDOĞAN DENKLEMİ OLUŞURSA BİZ SEÇMENİ BU DENKLEME ÇARESİZ BIRAKAMAYACAĞIZ”

“Eğer Kemal Kılıçdaroğlu-Erdoğan denklemi oluşturursa biz Türk seçmenini bu denkleme çaresiz bırakamayacağız” diyen Özdağ, “Erdoğan’a hem böyle pasla atacaksın Erdoğan bile şaşırdı. Adamın attığı paslarla 250 yıldır iktidardasın. Bir de şimdi türban üzerinden attığı pasa bakın!” ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığına kendi adaylığı hakkında da konuşan Özdağ, “Benim böyle bir ısrarım yok. Partinin yetkili kurullarında konuşuruz. Belki bize destek verecek başka partiler olur ama şu an gündemimizde Mansur beyin adaylığı dışında kimse yok” diye konuştu.