Mersin’deki Toroslar Ülkü Ocakları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 27 Ocak'ta yapacağı Mersin ziyareti öncesinde MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Şayet yüreğin varsa buraya gel" sözlerin yazılı olduğu pankartı astı.

BirGün'den Abidin Yağmur'un haberine göre; CHP tarafından Mersin Emniyet Müdürlüğü’ne yapılan başvuru üzerine Ülkü Ocakları tarafından asılan pankart kaldırıldı.

CHP Toroslar İlçe Başkanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

Pankartta yer alan ifadelerin kınandığı açıklamada, “Türkiye’yi karanlığa sürüklemek isteyenlerin karşısında, oyunlarını bozmak için kararlılıkla duran ve gerçekleri her zaman cesurca konuşan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmek, gizlice ve sinsice pankart asan korkakların haddi değildir” denildi.

'KILIÇDAROĞLU HALKIMIZLA BULUŞACAKTIR'

Söz konusu pankartların halkın tepkisine neden olduğu belirtildiği açıklamada, pankartların aynı gün polis nezaretinde kaldırıldığı, pankartı hazırlayanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

CHP Toroslar İlçe Başkanlığının açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gitmek için yüreğinin yetmediği, gözünün kesmediği ülkemizde hiçbir şehir, hiçbir vatan toprağı bulunmamaktadır. Siyasi görüşüne veya başka diğer hiçbir özelliğine bakmaksızın, her olayda zalime karşı mağdurun ve haklının yanında duran ve bugüne kadar kendisine yönelik tehditlere her zaman meydan okuyan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 27 Ocak Cuma günü Mersin’de olacak ve halkımızla buluşacaktır. Genel Başkanımızın Mersin ziyaretinde, tüm Mersin ve Toroslar halkı ile beraber, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Örgütü ve Toroslar İlçe Örgütü Genel Başkanımızın yanında olacaktır.”