Üç maaş alacak, Hamza Yerlikaya, Vakıfbank Yönetim Kurulu'nda

Vakıfbank'ta Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Abdülkadir Aksu yeniden seçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya da Yönetim Kurulu üyesi seçilen isimler arasında yer aldı

Güncel 13.06.2020 - 08:30 13.06.2020 - 08:30

Türkiye Vakıflar Bankası TAO’nun (VakıfBank), Olağan Genel Kurul Toplantı Sonucu, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlandı. Toplantı kapsamında bankanın yönetim kurulu ve yönetim kurulu komitelerinin görev dağılımları da belirlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı yardımcısı Hamza Yerlikaya bankaya bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Borsaya yapılan bildirime göre Vakıfbank’ta kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyeleri aylık 12 bin 530 TL maaş alıyor.

Yerlikaya, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı görevini de yürütüyor.

DİĞER GÖREV DAĞILIMLARI

VakıfBank’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak Abdülkadir Aksu seçildi. Bankanın Yönetim Kurulu Başkan Vekilli Cemil Ragıp Ertem, Genel Müdürü ise Abdi Serdar Üstünsalih oldu.

Söz konusu kararlar, oy birliği ile alındı.

Bankanın denetim komitesine Serdar Tunçbilek ve Dilek Yüksel seçildi.

Kredi komitesine Abdi Serdar Üstünsalih doğal üye, Serdar Tunçbilek ve Şahin Uğur asil üye, Adnan Ertem ve Dilek Yüksel de yedek üye olarak belirlendi.

Kurumsal yönetim komitesine Hamza Yerlikaya ile birlikte Dilek Yüksel ve Sadık Yakut, ayrıca Uluslararası Bankacılık ve Yatırımcı İlişkileri Başkanı Ali Tahan ile Genel Muhasebe Mali İşler Başkanı Korhan Turgut üye olarak atandı.

Ücretlendirme Komitesine ise Abdülkadir Aksu ve Adnan Ertem’in üye olarak seçilmesine karar verildi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@