Avrupa Komisyonu Başkanlığı'na aday olan Juncker'den çarpıcı açıklamalar...

Avrupa Komisyonu Başkanlığı'na aday olan Lüksemburg eski Başbakanı Juncker, başkan seçilmesi halinde 5 yıl boyunca Türkiye'ye tam üyelik kapılarını kapatacağını söyledi

Avrupa Komisyonu Başkanlığı'na aday olan Lüksemburg eski Başkanı Jean-Claude Juncker, "Twitteryasaklayanların Avrupa Birliği'nde yeri yok" dedi.   

Gözden kaçırmayın

Bahçeli: Gerekirse NATO'dan ayrılmak bile tercih olarak gündeme alınmalıdır Bahçeli: Gerekirse NATO'dan ayrılmak bile tercih olarak gündeme alınmalıdır

Avrupa Sosyalist Partisi adayı Martin Schulz ile Avrupa Halk Partisi adayı Jean-Claude Juncker, bir televizyon programında karşı karşıya geldi.

Tartışma programında Türkiye konusu ön plana çıktı. Avrupa Halk Partisi'nin adayı Jean-Claude Juncker, "Twitter'i yasaklayanların Avrupa Birliği'ne girişi mümkün olamaz" ifadesini kullandı.

'TAM ÜYELİK KAPILARINI KAPATACAĞIM'

Lüksemburg eski Başbakanı Juncker, başkan seçilmesi halinde 5 yıl boyunca Türkiye'ye tam üyelik kapılarını kapatacağını ve ağırlığı mali konulara vereceğini söyledi.

Jean-Claude Juncker, Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder'in 1999 yılında Helsinki'de yapılan zirvede Türkiye'ye adaylık statüsü vermekle tarihi bir hata işlediğini de iddia etti.