Bulgaristan'ın Türkiye'ye iade ettiği Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı sanığı Albay Levent Göktaş, Silivri Cezaevi'nden yazılı açıklama yaptı.

Levent Göktaş ile cezaevinde görüşen avukatı Hüseyin Ersöz, Twitter'dan açıklamayı yayımladı.

Ersöz paylaşımında "Müvekkilim Mustafa Levent Göktaş’la Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bugün bir görüş gerçekleştirdim. Hakkındaki haksız hukuki süreci yakından takip edenlere mesajı, “Gerçeklerin er yada geç günyüzüne çıkacağı”oldu. #AdilYargılanmaHakkı #HukukGüvenliği" dedi.

Levent Göktaş'ın açıklaması şöyle:

"Ben Ergenekon davasında 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; Bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve sıkıntılara göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim. Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların asılsız ve dayanaksız olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Tıpkı Ergenekon komplosunda olduğu gibi gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır. Neden yurt dışına çıktığım konusundaki eleştirilere vereceğim yanıt ise; 5 yıl 3 ay sahte deliller ve uydurma bir örgüt iddiasıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka aykırı iddialara duruşmalarda gerekli cevabı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki; bana inananları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahçup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım."

Hakan Bayrakçı CNN Türk yayında tırnaklarını kesti Hakan Bayrakçı CNN Türk yayında tırnaklarını kesti

Bulgaristan'ın Svilengrad kentinde 1 Eylül 2022'de polisin rutin kontrolü sırasında yakalanan Mustafa Levent Göktaş'ın ülkeye yasadışı yollarla girdiği belirlenmişti. Hablemitoğlu suikastının faillerinden Göktaş'ın Türkiye'ye iadesi için başlatılan çalışma kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iade talepnamesi hazırlandı. Talepname Adalet Bakanlığı'nca Dışişleri Bakanlığı'na gönderilerek 5 Eylül'de Bulgaristan'a ulaştırıldı. Hakkında, 'tasarlayarak öldürme' ve 'suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma' suçlamaları bulunan Göktaş'ın Türkiye'ye iadesi talebi, Filibe İstinaf Mahkemesi'nin 14 Aralık 2022 tarihli kararıyla kabul edilmişti.