Türkiye'de birçok otobüs firması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

 1. Metro Turizm: Türkiye'nin en büyük otobüs firmalarından biri olan Metro Turizm, İstanbul merkezli bir şirkettir. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 2. Ulusoy: 1925 yılında kurulan Ulusoy, Türkiye'nin en eski ve köklü otobüs firmalarından biridir. Şirketin yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 3. Kamil Koç: 1926 yılında kurulan Kamil Koç, Türkiye'nin en köklü otobüs firmalarından biridir. Şirketin yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 4. Pamukkale: Türkiye'nin en büyük otobüs firmalarından biri olan Pamukkale, yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 5. Varan: 1950 yılında kurulan Varan, Türkiye'nin en köklü otobüs firmalarından biridir. Şirketin yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 6. Özlem Seyahat: Türkiye'nin önde gelen otobüs firmalarından biri olan Özlem Seyahat, yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 7. Has Turizm: Has Turizm, yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri olan bir otobüs firmasıdır.
 8. Şahin Turizm: Şahin Turizm, Türkiye'de birçok noktaya seferleri olan bir otobüs firmasıdır.
 9. Esadaş: Esadaş, yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri olan bir otobüs firmasıdır.
 10. Truva: Truva, Türkiye'nin en önemli otobüs firmalarından biridir ve yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.

Online otobüs bileti satan siteler

Türkiye'de birçok online otobüs bileti satan site bulunmaktadır. Bunlardan bazıları:

İnsanları kumar oynamaya iten şey | Kumar psikolojisi İnsanları kumar oynamaya iten şey | Kumar psikolojisi
 1. Biletall: Türkiye'nin en büyük online otobüs bileti satan sitelerinden biridir. Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç, Pamukkale gibi birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 2. Obilet: Türkiye'de en yaygın kullanılan online otobüs bileti satan sitelerden biridir. Birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 3. Enuygun: Online otobüs bileti satan siteler arasında yer alan Enuygun, birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 4. Biletiva: Türkiye'de online otobüs bileti satan sitelerden biridir. Pamukkale, Varan, Ulusoy gibi otobüs firmalarının biletlerini satmaktadır.
 5. NeredenNereye: Türkiye'de online otobüs bileti satan sitelerden biridir. Metro Turizm, Ulusoy, Kamil Koç, Pamukkale gibi birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 6. Ucuzabilet: Türkiye'de online otobüs bileti satan siteler arasında yer alan Ucuzabilet, birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 7. Firavun: Firavun, Türkiye'de birçok otobüs firmasının biletlerini online olarak satan bir sitedir.
 8. Turna: Turna, Türkiye'de online otobüs bileti satan siteler arasında yer alan bir diğer site. Birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 9. Gezino: Türkiye'de online otobüs bileti satan siteler arasında yer alan Gezino, birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.
 10. Geziko: Geziko, Türkiye'de online otobüs bileti satan siteler arasında yer alan bir diğer site. Birçok otobüs firmasının biletlerini satmaktadır.

En büyük otobüs terminalleri

Türkiye'de birçok büyük otobüs terminali bulunmaktadır. En büyük otobüs terminalleri arasında şunlar yer almaktadır:

 1. Esenler Otogarı, İstanbul: Türkiye'nin en büyük otogarı olan Esenler Otogarı, İstanbul'un Avrupa yakasında yer almaktadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 2. Büyük Otogar, Ankara: Ankara'nın merkezinde yer alan Büyük Otogar, Türkiye'nin en büyük ikinci otogarıdır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 3. Batı Antalya Otogarı, Antalya: Antalya'nın batısında yer alan Batı Antalya Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 4. Akdeniz Otogarı, İzmir: İzmir'in merkezinde yer alan Akdeniz Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 5. Osmangazi Otogarı, Bursa: Bursa'nın merkezinde yer alan Osmangazi Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 6. Şehitkamil Otogarı, Gaziantep: Gaziantep'in merkezinde yer alan Şehitkamil Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 7. Konya Otogarı, Konya: Konya'nın merkezinde yer alan Konya Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 8. Denizli Otogarı, Denizli: Denizli'nin merkezinde yer alan Denizli Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 9. İsmetpaşa Otogarı, Adana: Adana'nın merkezinde yer alan İsmetpaşa Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.
 10. Şanlıurfa Otogarı, Şanlıurfa: Şanlıurfa'nın merkezinde yer alan Şanlıurfa Otogarı, Türkiye'nin en büyük otogarları arasındadır. Yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya seferleri vardır.

Bu konudaki ilgili makaleler ve kaynaklar:

https://www.malatyagercek.com/lider-turizm-online-otobus-bileti-nasil-ve-neren-alinabilir/1969473/

https://www.haberinioku.com/cankiri-guven-turizm-otobus-firmasinin-online-bilet-islemleri-nasil-yapilir/213331/

https://www.balinamedia.com/goltur-otobus-firmasinin-online-bilet-islemleri-nasil-ve-nereden-yapilabilir/

https://magazinname.com/esadas-turizm-otobus-firmasinin-online-bilet-islemleri-nasil-yapilir-h36078.html

https://www.habereguven.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

https://www.halkinhabercisi.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

https://www.esgazete.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

https://www.memohaber.com/haber/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir-58604

https://habergezgini.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir/

https://kadikoygazetesi.com/80201-online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

https://www.karamandan.com/haber/14125668/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

https://www.murekkephaber.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir/14963/

https://gazianteptime.com.tr/haber/14170596/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir   

https://www.nehaber24.com/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir

http://www.aliagaekspres.com.tr/guncel/03/03/2023/online-otobus-bileti-nereden-alinabilir