Irak Başbakanı, Türkiye’yi eleştirdi…

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye’ye yönelik ağır eleştirilerini sürdürerek Türkiye’nin “Irak, Suriye ve Mısır eksenini ortadan kaldırmaya ve İsrail’in çıkarlarını korumaya çalıştığını” iddia etti.

Lübnan'dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna demeç veren El Maliki, Ortadoğu'nun bir yanardağ haline geldiğini belirterek “Türkiye'nin kendi taleplerini Suriye, Irak ve Mısır'a dayatmaya çalıştığını ve bu ülkelerde güvenlik sorunları yarattığını” söyledi.

Fars Haber Ajansı tarafından yansıtılan açıklamalarında Türkiye'yi “Irak, Suriye ve Mısır eksenini ortadan kaldırarak İsrail'in çıkarlarına hizmet etmekle suçlayan Maliki, İsrail'in Suriye'deki bilimsel araştırma merkezine yönelik saldırısının “tüm Arapların ve Müslümanların onurunu kıran aşağılayıcı bir saldırı olduğunu” savundu.

Gözden kaçırmayın

ABD'nin Buffalo şehrinde silahlı saldırı: Özellikle siyahlar hedef alındı ABD'nin Buffalo şehrinde silahlı saldırı: Özellikle siyahlar hedef alındı

Nuri El Maliki, Suriye'ye yönelik dış müdahalelerin son derece açık olduğunu söyledi ve “tüm dünyanın da Türkiye ve Katar'ın oynadığı rolden şikayetçi olduğu”nu belirtti.