TRT’de Ramazan ayı dolayısıyla iftar öncesi yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ isimli programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, ‘namaz’ üzerine çok tartışılacak sözler söyledi

Gözden kaçırmayın

Suda çözünen ıslak mendil icat edildi Suda çözünen ıslak mendil icat edildi
Devlet kanalı TRT’de Ramazan ayı dolayısıyla iftar öncesi yayınlanan ‘Ramazan Sevinci’ isimli programa katılan Prof. Dr. Mustafa Aşkar, ‘namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır’ diyerek çok tartışılacak bir açıklamada bulundu. 

Ayette yer aldığını öne sürerek bu sözleri söyleyen Aşkar, insan dışında bir varlığın alnının secdeye gelmediğini, insanın ‘namaz ergonomik’ yaratıldığını ve bu yüzden secde ettiğini ifade etti. 

Aşkar son olarak konuyla ilgili, “Ben düz söyleyeyim, ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin, yani namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan hayvandır” dedi. 

Aşkar’ın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

İlahiyatçı Aşkar’ın sözlerine ilk tepkilerden biri CHP Milletvekili Eren Erdem'den geldi. Erdem, sosyal medyadan tepkisini dile getirdi.

Eren Erdem, “Namaz kıldıktan sonra rüşvet alan, ihaleye fesat karıştıran, yolsuzluk yapan, katleden, çalan, öldüren, yalan söyleyen, hayvan dahi değildir” dedi.