Ramazan ayında TRT 'de sarf ettiği, "Hamile kadınların sokakta gezmesi estetik değil, doğru da değil" sözleriyle tepki çeken Ömer Tuğrul İnançer’in TRT’deki programının yayından kaldırılmasını isteyen bir grup eylemci, TRT Genel Müdürlüğü önüne çadır kurdu. Polisler eylemci gruba müdahale ederek eylemcileri gözaltına aldı.

Radikal'in haberine göre, Ömer Tuğrul İnançer’in TRT’de yayınlanacak programının yayından kaldırılmasını isteyen Öğrenci Kolektifleri üyesi 8 üniversiteli TRT Genel Müdürlüğü önüne gelerek, yetkililerle görüşmek istedi. Yetkililerden görüşemeyen üniversiteliler daha sonra Genel Müdürlük önüne çadır kurarak beklemeye başladı.

Eylemcilerin çadırlı eylemine müdahalede bulunmak isteyen polislere karşı kol kola giren eylemciler, polislerin saldırısıyla karşılaştı. Gözaltına alınan üniversiteliler, polis aracına bindirilerek Ankara Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

TRT 1’de geçtiğimiz Ramazan ayında iftar saatlerinde yayınlanan 'Ramazan Sevinci' programında, tasavvufçu ve avukat Ömer Tuğrul İnançer "Hamileliği davul çalarak ilan etmek bizim terbiyemize aykırıdır. Böyle karınla sokakta gezilmez. Her şeyden önce estetik değildir. 7-8 aydan sonra anne adayı biraz hava almak için beyinin otomobiline biner, biraz dolaşır. Sonra akşamüstü çıkarlar. Şimdi ise maşallah, kanatlısı kanatsızı televizyonlarda uçuşuyor. Ayıptır ayıp. Bunun adı realizm değildir. Bunun adı terbiyesizliktir" sözleriyle Türkiye ’nin gündemine oturmuştu.