8 ay işsiz kalan Malik Yılmaz, bu süre içerisinde pazarlarda pekmez, nar ekşisi gibi yöresel ürünleri satarak geçimini sağlamaya çalışmıştı

Korona virüsü tedbirleri kapsamında yapılan “Evde Kal” çağrılarına, sosyal medyadan “Emekli, memur, zengin değilim. İşçiyim. TIR şoförüyüm. Çalışmasam ekmek yok. Beni bu virüs öldürmez, senin düzenin öldürür” sözleriyle tepki gösterdikten sonra gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan TIR şoförü Malik Baran Yılmaz, işinden atıldı ve 8 ay boyunca da iş bulamadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde işe başlatılması için talimat verdiği Yılmaz, güvenlik soruşturması sonuçlanmadığı için işe başlayamıyordu.

'DAYANIŞMA SAYESİNDE İŞE GİRİŞİM YAPILDI'

Yılmaz, bu kez sosyal medya hesabından yaptığı bir duyuru ile müjdeli haberi verdi.

Twitter hesabından bir video yayımlayan Yılmaz, "Birkaç saniye önce çok güzel bir haber aldım. Hatay Milletvekili Sayın Mehmet Güzel Mansur aradı. Belediyedeki işlemlerin tamamlandığını, sigortamın tamamlandığını ve birkaç gün içerisinde iş başı yapabileceğimi söyledi. Çok mutluyum ve ne diyeceğimi bilemiyorum. Her şey sizin sayenizde oldu. Sağı solu arayarak, paylaşım yaparak mücadele verdiniz. Buradan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na, Sayın Mehmet Mansur Güzel'e, Sayın Barış Atay'a çok teşekkür ediyorum. Dayanışma sayesinde, sizlerin sayesinde bugün işe girişim yapıldı. Bazıları kötülük yaparken bazıları iyilik yapmaya çalışıyor. Bu zor günleri dayanışma ile geçireceğiz. Kimse tehditle, korkuyla bize boyun eğdireceğini düşünmesin."

Ankaragücü kongresinde AKP krizi Ankaragücü kongresinde AKP krizi

8 ay işsiz kalan Malik Yılmaz, bu süre içerisinde pazarlarda pekmez, nar ekşisi gibi yöresel ürünleri satarak geçimini sağlamaya çalışmıştı.