Depremin ardından İtalya'da 'tsunami' alarmı Depremin ardından İtalya'da 'tsunami' alarmı

Çevre aktivisti Greta Thunberg'in, kendisiyle alay eden ABD'li kick boksçu Andrew Tate'e verdiği yanıt Twitter'da viral oldu. Thunberg, “Bana email adresini gönder, sana araba koleksiyonumun listesini ve karbon emisyonlarının miktarını atayım” diyen Tate'i, “Evet lütfen, aydınlat beni: küçükpenisenerjisi@isinebak.com” sözleriyle yanıtladı. 

'TATE'İ BİTİRDİ'

Google’da bu yıl en çok aranan kişi olan, cinsiyetçi ve mizojinist açıklamalarıyla bilinen Tate, Thunberg'i etiketlediği mesajında 2 lüks arabasının motorlarına dair özellikleri paylaşarak 33 arabası olduğunu yazmıştı. 19 yaşındaki Greta Thunberg'in Tate'e yanıtını Twitter'da 2 milyondan fazla kişi beğendi. Bir kullanıcı 19 yaşındaki Thunberg'in bu yanıtıyla "Tate’i bitirdiğini" yazdı. Başka bir kullanıcı “Hiç karbon salınımı yapmadan ateşe vermek diye işte buna denir” dedi. Bir yorumda ise Thunberg’in tweetinin 'yılın tweeti mertebesine ulaştığı' ifadesi yer aldı. Bazı yorumlarda ise 'fiziksel bir deformasyona işaret ederek bir nevi cinsiyetçi bir yanıt verdiği' gerekçesiyle Thunberg eleştirildi.

Andrew Tate’in Thunberg’e yanıtı ise, “Ne hakla!” oldu. Tate, Google’ın 2022’de en çok aranan kişileri listesinin başında yer aldı.

INSTAGRAM, YOUTUBE VE TİKTOK'TA YASAKLI

Andrew Tate, 2017'de #MeToo hareketinin çok konuşulduğu dönemde 'kadınların da kendilerine yönelik cinsel saldırıların sorumluluğunu üstlenmesi gerektiğini' savunarak büyük tepki toplamıştı. Twitter, Tate’in hesabını bu yıl dondurmuştu. Tate geçen ay Twitter’a geri dönmüştü. Tate; Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok’ta ise halen yasaklı.