25 yaşındaki müzisyen Emir Taha’yı öne çıkardı.

The Guardian’ın müzik eleştirmeni Ammar Kalia, yazısında, Emir Taha’nın ilk albümü ‘Hoppa’yı 2020’de çıkardığını, ardından Türk trap yıldızı Berkcan Güven’in (BEGE) ‘BGS’ adlı hit teklisinde yer aldığını belirtti.

Yazıda, Taha’nın yorumculuğu şöyle tanımlandı: “Omar Apollo ve Rosalía gibi, çok dilli ve derin bir R&B tarzını kullanan Taha’nın fısıltılı falsetosu, telli saz ve ud melodileriyle birleşince ortaya bir ‘gece yarısı itirafçısı’ çıkıyor.”

Sanatçının müziği ise şöyle anlatıldı: “Geleneksel Türk enstrümantasyonunu çağdaş bestelerle incelikli ve zorlamasız bir şekilde harmanlayarak, Londra ve Los Angeles’ta yaşadığı dönemleri ve Türkiye’deki çocukluğunu yansıtıyor.”

Taha’nın NME’ye verdiği röportaja da yer verilen yazıda, şunlar dendi: “İki dünyanın çarpışmasında bir sihir buldum. Türkçe’de bir şeyi sonucunun nafile olduğunu bile bile yapma anlamına gelen ‘Lades’ adlı single’ı , minimal gitar melodisi üzerinden kalp kırıklığının nüanslarını araştırıyor. Umalım ki Taha, gelecekte de farklı müzikal dünyaların kesişimlerini araştırsın.”

Müzisyenin 18 Mayıs’ta Britanya’nın başkenti Londra’da The Waiting Room’da konser vereceği de hatırlatıldı.