Whatsapp'ın kurucusu istifa etti

İddiaya göre, Jan Koum kriptolama kriterlerinin gevşetilmesi için Facebook'tan gelen baskıya karşı çıkıyordu

Whatsapp'ın kurucusu istifa etti

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kurucusu ve şirketin CEO’su olan Jan Koum, görevinden istifa etme kararı aldığını açıkladı. Koum, Facebook’ta paylaştığı mesajda “Teknoloji dışında bana keyif veren şeylere vakit ayırabilmek adına bir süre çalışmaya ara vereceğim” dedi. Ancak

ABD’de yayımlanan Washington Post gazetesi, Koum ile WhatsApp’ı 2014’te 19 milyar dolara satın alan Facebook yönetimi arasında anlaşmazlıklar olduğunu yazdı ve Koum’un bu anlaşmazlıklar nedeniyle istifa kararını aldığını yazdı.

Jan Koum, 2014’te Whatsapp’ı 19 milyar dolara Facebook’a satmış, şirketin CEO’su olarak görevine devam etmişti. Washington Post’un haberine göre, Koum Facebook’tan gelen kriptolama kriterlerinin gevşetilmesi ve Facebook – WhatsApp arasındaki kişisel veri alışverişinin güçlendirilmesi taleplerine karşı çıkıyordu.

Koum paylaştığı Facebook mesajında “Ekibimiz her zamankinden daha güçlü ve muhteşem işler başarmaya devam edecekler… WhatsApp’a dışarıdan da olsa desteğimi vermeye devam edeceğim” dedi.

Kaynak: BBC Türkçe

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 16:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER