Tesla, Elon Musk’ı görevinden alıyor mu?

Tesla, Elon Musk’ı görevinden alıyor mu?

Tesla, şirketin her yıl düzenlenen Hissedarlar Toplantısı‘nın bu yıl Haziran ayında yapılacağını ve hissedarların bazı teklifler için oylama yapacağını açıkladı. Bu teklifler arasında en şaşırtıcı olan ise Elon Musk’un CEO görevinden alınması.

Shiftdelete'nin haberine göre Tesla’nın hissedarlar toplantısında genellikle, bazı yönetim kurulu üyelerinin yeniden seçilmesi ve finansal durumu etkileyen diğer şirket içi konular hakkında sunulan teklifler görüşülüyor. Toplantı sonrasında sahneye çıkarak şirketin durumu hakkında sunum yapan Musk, hissedarlardan gelen soruları yanıtlıyor.

Bu kez Elon Musk’ın CEO görevinden alınması isteniyor. Tesla hissedarının büyük bir kısmının, Musk’ın 2004’ten bu yana yürütmekte olduğu bu görevden alınması konusunda hem fikir olduğu iddia ediliyor.

Model 3 üretiminde yaşanan sıkıntılar, Tesla içerisinde yaşanan bu krizin ana nedeni. Şirket tarihinin en büyük zararını yaşarken, Musk son günlerde zamanını fabrikada geçirdiğini ve tüm sorunları Haziran ayına kadar çözeceğini açıkladı.

Hissedarlar fikrini değiştirmez ve Musk’u görevden alırlarsa, yüzde 20’lik bir hisseye sahip olan Musk, şirketin bağımsız direktörlerinden birisi haline gelecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 13:04

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER