Facebook hesabınız reklam yaymaya mı başladı?

Hemen bu durumdan kurtulun…

Facebook hesabınız reklam yaymaya mı başladı?

(Ece Ertem / Cnnturk.com) -- Türk kullanıcılar Timeline'ı yani Zaman Tüneli uygulamasını pek sevmedi, bunu fark eden kötü niyetli yazılımcılar onlara bu uygulamadan çıkmayı vaat eden bir eklenti sundu ve sorun da orada başladı.

 

Bu eklentiyi bilgisayarına yükleyen pek çok kullanıcı kısa süre sonra hesabından pek çok arkadaşının duvarına spam reklam maillerini gönderildiğini fark etti ama iş işten geçmişti.

 

Facebook'un bu konudaki tavsiyesi ise öncelikli olarak, şifrenizi değiştirmek. Aslında emin olmadığınız, güvenmediğiniz hiçbir uygulamayı indirmemeniz, en güvendiğiniz arkadaşlarınızdan da gelse şüphelendiğiniz hiçbir şeyi tıklamamanızda fayda var.

 

İnternette bu sorunu çözebilmeniz adına başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise şöyle tavsiye ediliyor:

 

- 'Gizlilik ayarları'na girin.

- Reklamlar, Uygulamalar İnternet Siteleri, sağında 'ayarları düzenle'yi tıklayın.

- Açılan sayfada 'tüm uygulamaları kapat' yazısı var ortada onu bulun, ve önce tüm uygulamaları silin. Daha sonra güvenli bulup kullandıklarınızı yeniden yükleyebilirsiniz.

 

FACEBOOK SINIFTA KALDI

Facebook kullanıcılarının en büyük şikayetleri ise Help Center (Yardım Merkezi) bölümünün onları "Şikayetinizi Yazın" bölümüne yönlendirmemesi. Yani kullanıcılar Facebook'tan şikayetlerini yazıp, yardım almayı dahi başaramıyor.

 

Facebook'un kullanıcılarını nasıl bu sorundan nasıl kurtaracağı ise merak konusu.  

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 10:55
YORUM EKLE