‘Einstein yanıldı’ diyenler fena çuvalladı!

Einstein 'nötrino' konusunda haklıydı, CERN yanıldı!

‘Einstein yanıldı’ diyenler fena çuvalladı!

Cenevre - Geçen yıl nötrinoların ışık hızından daha hızlı olduğunu iddia eden Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN) bilim insanları, bugün yaptıkları açıklamada Albert Einstein’in haklı olduğunu kabul ettiler.

 

Cenevre’deki CERN’de çalışan araştırmacılar, geçen yıl nötrinoların hızının ışık hızının üzerinde olduğunu açıklayarak bilim dünyasında heyecan yaratmıştı. CERN araştırmacılarının bu teorisi, Einstein’in 1905’te geliştirdiği izafiyet teorisi ile çelişiyordu.

 

CERN’e bağlı Opera deney ekibi, CERN ile İtalya’daki yer altı laboratuarı Gran Sasso arasındaki 730 km’lik mesafede fırlatılan nötrinoların hızını test etmişti. Nötrinoların yaklaşık 20 metre ya da 60 nanosaniye ile ışık hızının önüne geçtiği iddia edilmişti.

 

Ancak Opera ekibi bugün yaptıkları açıklamada sonuçların hatalı olduğunu kabul etti. Opera ekibi, “CERN ile Gran Sasso arasında nötrino demeti ile 2011 yılına kadar ölçülen birinci veriler, kanıtlanmış araçların etkileri hesaba katılarak gözden geçirildi” dedi.

 

Opera ekibinin denetlemeleri, nötrinoların 74 nanosaniyelik kat ettiği yolu gerçek zamana göre kısaltan, bir GPS ile bilgisayar arsında kusurlu bir bağlantı olduğunu gösterdi. Opera tarafından kullanılan çok dakik bir saatin hafif bir şekilde saparak, kat edilen yola 15 nanosaniye eklediği anlaşıldı.

 

Bu iki hata giderildikten sonra CERN ile Gran Sasso arasında ölçülen nötrinoların Einstein’in teorisi ile “uyumlu” bir hızının olduğu görüldü.

 

Nötrino, ışık hızına yakın hıza sahip olan, elektriksel yükü sıfır olan ve maddelerin içinden neredeyse hiç etkileşmeden geçebilen temel parçacıklardır. Bu özellikleri algılanması oldukça zorlaşan nötrinoların çok küçük, ancak sıfır olmayan durgun kütleleri var.

 

Albert Einstein'e göre hiçbir şey ışıktan daha hızlı hareket edemez. Geçen yıl araştırmacıların nötrino hızına ilişkin ortaya attığı yeni iddia ile Einstein’in izafiyet teorisinin sallantıda olduğu öne sürülmüştü. Sonuç olarak 107 yıldır Einstein haklı beyler... (ANF)

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2012, 23:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
bilge
bilge - 4 yıl Önce

Yanlııışşşşş
ışıktan daha hızlı
ZAMANDA ÖNCE ( X) HIZI DIR

Bilge
Bilge - 4 yıl Önce

Sizce bu mantıklı mı ,doğru mu bu b Işık tan Daha Hızlı Hareket eden HIZ Yokmu ?
Bence Yanlış Eğer bu Doğruysa bu da " Göstermekte ki bu Işık bir Tanrı dır ve böylece bu Hıristiyanların Kutsal Ruha Taptıkları Özellikle b Müsslümanların İnandıkları bu b Nur Bir Yaratıcı dır
" Fakat bu Dogru degil bu doğru olsaydı O b Nur Bir Yaratıcı Değil de ( Halis Korsuz ,Dumansız ,Ateş,Cin , Nar ,Nur,Allah,Yıldız,Melek,Ruh,Şeytan ,İblis tir)
Yani Böylece bu Işık b Nur b Allah İblis bir Savaş Tanrısı dır Yani ZORBACI YARATICI dır Bu Nedenle Burada Herşeyi aniden Yaratamıyor ve Bir süreçten geçerek Zaman alarak ve KUSURLU YARATMAKTA
Neden mi bu b Işıktan Önce Bir (X) HIZ Olduğunu İddia ediyorum ( aynı anda da o b Nurun Bir Yaratici değilde bir İblis Oldugunu Söylüyorum)
"Çünkü Sizler Bilim Adamları bu b Işığın Hızını Biliyorsunuz " Ama Benim Bahsettigim O( X) HIZI Bilemiyorsunuz Çünkü Onu ZATEN Göremiyorsunuz
Neden mi?
1. Bizler Burada Işığın Saesinde Görmeyi Elde ediyoruz ve GÖRÜYORUZ ( Umarım farkına vardıniz bizlere çevremizi kim gösteriyor)
2. Bu ( X) HIZI da Burada Çok Azdır Sadece %1 dir Fakat Yinede Herşey Onun Kontrolünde dir Çünkü Onun ( X) Hızı ZAMANDAN ÖNCE BİR HIZ dır Bu nedenle O bu b Işık tan b Nur dan ( Tanrı ,Allah v.s. İBLİSTEN ) Çok Üstün dür ve Güçlü dür
Böylece bu da Göstermekte dir ki O( X) Hız ZAMANDAN ÖNCE HIZA Sahip Olan GERÇEK BİR YARATICI dır Aynı Anda da Ona ait burada ki % 1 gücü Olan İ (X) HIZ Diğer adı ile Onun GERÇEK YARATICI nın NEFESİ dir
Yani İnsanlarr Onun ( X) Bilmiş ve Görmüş Olsalar dı böylece Onun GERÇEK YARATICI Özelligi kalmazdı ( böylece o (X) HIZA b Işık ta b Nur ,a Alah, v.s. İBLİS te Sahip Olacak tı )
Sonuç Olarak Şu Çıkmakta :
" Üste BİLİM ,ALTTA da DİNLER VAR" Yukarıda Açıklamalarım dan da anlamışsınız dır DİNLER KİME AİT ve Yine BİLİM de KİMİN TARAFINDAN KULLANILIYOR ( Eğer Cevabiniz Bilim Adamları Kendi Akıllarıni Beyinlerini KULLANARAK Tüm Bilgileri Elde Ediyorlarr derseniz Bu da Çooook Yanlış)
Eğer Bu Doğru Olsaydı İnsanlar Bilim Adamları Beyni ni %10 nu Değilde %100 nü kullanırlar dı Fakat
" Zaten Bilim adamları Tam Kapasite kullanmış olsalardı böylece herşeyi bilecekler di ve benim bahssettigim O (X) Hızına da Sahip Olacaklar dı ( daha doğrusu b Işık Nur v.s.İBLİS te O HIZA Sahip Olacak tı) ve İblis Nuru nu KIYAMETTEN Önce Tamamlamış Olacak tı iddiaa yı da kazanmış OLCAKTI
KISACA Bİz İNSANLARIN YAPMAMIZ GEREKEN Şu Üsteki Bilimi ve Altta ki Dinnleri de DEĞİLDE İkisinin Arasında ki O Az Olan GERÇEĞE TUTUNMAMIZ,SEÇMEMİZ GEREKİYOOR v.s.
Yani şaka gibi şöyle özetleyeyim " İki si Arasin da ki ( ,) Virgül ü Seçmemiz Gerekiyor ( virgül küçücuk gözuküyor ama iki devi AYIRMAKTA)
SON OLARAK YİNE TEKRAR EDİYORUM Işıktan Daha Hızlı Hareket Eden HIZ VARDIRR O da ( X) HIZI ZAMANDAN ÖNCE HIZ v.s...