Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla CHP milletvekili Özgür Özel'in olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te toplanacak.

T24’te yer alan haberde, "Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda bir genel görüşme açılması amacıyla yapılan olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, TBMM Genel Kurulu’nu, Anayasa’nın 93 ve Meclis İçtüzüğü’nün 7’nci maddeleri gereğince, 1 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00'te toplantıya çağırıyor" denildi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin görüşülmesi için TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağıracağını duyurarak, "Partimizin, 120 vekilin imzasıyla Meclis'i 1 Ağustos günü sağlık çalışanlarının sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Dilekçemizi, Meclis Genel Sekreterliği'ne sunduk" dedi.