AKP’de liste gerginliği: İl yönetimleri seçim için gönderilen listelerin değiştirilerek Erdoğan’a sunulduğunu iddia etti AKP’de liste gerginliği: İl yönetimleri seçim için gönderilen listelerin değiştirilerek Erdoğan’a sunulduğunu iddia etti

Tatvan’da su kesintilerine tepki gösteren yurttaşlar, su deposunu bastı, vanaları kapatarak ilçenin suyunu kesti. 

Bitlis’in Tatvan ilçesinde özellikle yaz aylarında daha fazla yaşanan su kesintileri artınca mahalleli isyan etti. Pınarbaşı mahallesinde bulunan su deposunu basan yurttaşlar, vanaları kapatarak şehir şebekesi suyunu kesti. AKP’li Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin mahalleye gelmesini isteyen vatandaşlar, uzun bir süre beklemesine rağmen hiçbir yetkilinin gelmemesine tepki gösterdi.

YURTTAŞLARI GAZETECİ İKNA ETTİ!

Belediyeden yetkililerin gelmediği su deposuna polisler gelerek mahalleliye dağılmaları için uyarıda bulundu. Polisin uyarısı ve ikna çabalarına rağmen çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kitle, “Geylani istifa” sloganı atarak durumu protesto etti. Eylemin olduğu yere gelerek halkla görüşen Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sinan Aygül, yapılan eylemin amacına ulaştığını, basın mensupları olarak sorunun takipçisi olacaklarını söyledi. Aygül’ün mahalle sakinleriyle görüşmesinin ardından su depolarının vanaları açıldı. 

Kaynak: MA