Tarsus’ta dün akşam düzenlenen Suruç eylemlerinde 5 polis ile Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Tarsus Eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Kutan silahla yaralandı. Kutan’ın hayati tehlikesi bulunuyor.

Urfa'nın Suruç ilçesindeki katliamın ardından Tarsus’ta akşam saatlerinde çeşitli mahallelerde düzenlenen protesto gösterilerine polis saldırdı.

Tarsus’un Barbaros, Şahin, Fahrettinpaşa ve Gazipaşa mahallelerinde polisle halk arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Polisin ses bombası, tazyikli su be biber gazıyla saldırdığı eylemlerde çok sayıda kişi yaralandı. 6 polis de vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanarak tedavi altına alındı.

Öte yandan, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Tarsus Eski İlçe Başkanı Mehmet Ali Kutan, Barbaros mahallesindeki iş yerinin önünde silahlı bir grubun saldırısına uğradı.

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan Kutan ameliyata alındı. Kutan’ın hayati tehlikesi bulunuyor.

Eylemci grubun Fahrettin Paşa mahallesindeki hemzemin geçitte barikat kurması nedeniyle de Mersin-Tarsus ve Adana arasındaki tren seferleri iptal edildi, dün geceden itibaren Mersin’den takviye polis kuvvetleri de Tarsus’a sevk edildi. (Evrensel)