Tarkan, Sezen Aksu ile baş başa tatil yaptığı anlardan bir fotoğrafı instagram hesabından paylaşarak, Aksu'nun linç edilmesine tepki gösterdi

Tarkan, 2017'de yazdığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısı nedeniyle hedef gösterilip hakkında suç duyurusunda bulunulan sanatçı Sezen Aksu'ya destek verdi.

Tarkan, Aksu ile baş başa tatil yaptığı anlardan fotoğraf paylaşarak, Aksu'nun linç edilmesine tepki gösterdi.

Türkiye'de pop müziğin en önemli isimlerinden Sezen Aksu’nun 2017’de piyasa çıkan "Şahane bir şey yaşamak" şarkısındaki sözlerin bir kısmı, şarkıcının 31 Aralık 2021’de şarkıyı sosyal medyadan yeniden paylaşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Memleket Partisi milletvekilleri tarafından hedef gösterilmişti.

"Milli Beka Hareketi" üyeleri ise Aksu'nun evinin önünde toplanmış ve şarkıdaki "Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete / Selam söyIeyin o cahil / Havva ile Ademe" sözleri nedeniyle Aksu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıklamıştı.

Yaşananlardan sonra Sezen Aksu'ya toplumun önemli bir kesiminden de destek gelmişti.

Gözden kaçırmayın

LeMan'dan Aynur Doğan kapağı LeMan'dan Aynur Doğan kapağı

Aksu'ya bir destek de Tarkan'dan geldi. Instagram paylaşımında Aksu’yla geçmişte çektirdiği bir fotoğrafı paylaşan Tarkan şunları kaydetti:

“Son günlerde kendisine yapılan haksızlık, saygısızlık ve ayıp hiç bir zaman unutulmayacak, tarihe yazılacaktır. Bugünün tbt’si* de Sezen’le yıllar önce gittiğimiz Tayland tatilinde herkesi ekip baş başa gezip tozduğumuz, eğlendiğimiz, tanınmadan özgürlüğün tadını çıkardığımız unutulmaz anlardan olsun.”