İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılması olayı yargıya taşındı.

Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne F.G. ve 'evlendirildiği' Kadir İstekli hakkında 'zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı' ve 'cinsel saldırı' suçlarından dava açıldı.

Mahkeme iddianameyi kabul ederek, 22 Mayıs 2023 tarihine duruşma günü verdi.

BirGün'ün haberine göre, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.'nin 6 yaşında imam nikâhı ile ‘evlendirilmesi’ ve cinsel istismara maruz bırakılması olayına ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hapis cezası talebiyle iddianame düzenlendi.

Baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne F.G. hakkında "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" suçundan, "imam nikah ile evlendirildiği" Kadir İstekli hakkında ise "zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı" ve "cinsel saldırı" suçlarından düzenlenen iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi, aylar sonrasına duruşma günü verdi.

Metin Lokumcu davasında tanık polisler dinlendi: "Orada değildim ama tutanağı imzaladım" Metin Lokumcu davasında tanık polisler dinlendi: "Orada değildim ama tutanağı imzaladım"

Yusuf Ziya Gümüşel, anne F.G. ve Kadir İstekli, 22 Mayıs 2023 tarihinde hakim karşısına çıkacak.