Sıcacık sohbetleri ile içinizi ısıtan bir yöre halkının, yüzyıllar evvelinden bugüne gelen Antik eserlerin, ününün Dünyaya yayıldığı açık hava müzelerinin, doğasında kendinizi bulduğunuz bir yer hayal edin. Evet burası Selçuk, yüzyıllardır medeniyetlere ev sahipliği yapan, liman kentleri ile antik çağda çok önemli ticaret merkezlerinden olan Efes’e kucak açan bölge. Egenin incisi İzmir'e bağlı bu bölge ülkemizde turizmin en yoğun olduğu bölgelerdendir. Doğasıyla kendine aşık eden, dinler için oldukça önem arz eden bir bölge olan Selçukta mutlaka Meryem Ana kilisesi, Efes Antik Kenti, Artemis tapınağı, Selçuk kalesi gezilmesi gereken eserlerdendir. Doğal oluşum ve güzellikleri açısından pamucak plajı oldukça bilindik bir bölgedir.

Selçuk’un Tarihi Mekanları

Doğal güzellikleri ile hayran kalınan Selçuk medeniyetler zincirinde büyük önem taşır. Hristiyanlık için oldukça önemli olan Meryem Ana kilisesi Müslümanlar için Mekke ne demek ise Hristiyanlar içinde aynı anlamı ifade etmektedir. Hac olarak görülen bir diğer bölge ise beş parmak dağlarıdır. Selçuk otelleri sayesinde tatiliniz boyunca yoğun gezintinin ardından rahatça dinlenerek ertesi güne uyanabilirsiniz. Gezdikçe güzelleşen ve birçok eser ile kendinizi yüzyıllar öncesinde hissedebileceğiniz bir ambiyans. Efes Antik Kenti her yıl turizm alanında ülkemize büyük katkı sağlamaktadır. Artemis tapınağı bu bölgede mutlaka görülmesi gereken bir diğer yapıdır. Yapının üzerinde uygulanan işçiliği hayranlıkla izleyeceğinizden emin olabilirsiniz. Tatil için inanılmaz eserler ile dolu bir seçenek Selçuk.

Selçuk'ta Konaklayabileceğiniz Otel Konseptleri

Turizm ülke ekonomisine katkısı ile büyük önem arz eden bir alandır. Bu nedenle bu alandaki yatırımların desteklenmesi de oldukça önemlidir. Turizm alanında en büyük gelişmelere rastladığımız İzmir’e bağlı Selçuk ilçesi ile de hizmete devam etmektedir. İzmir otelleri 7’den 70’e tüm yıl boyunca hizmet vermektedir. Yazı ayrı Kışı ayrı güzel bölgemizde Herşey dahil sahil otelleri nden, bungalov evlere, mütevazi apartlara ve doğa severler için kamp alanlarına kadar her alanda hizmet bulmak mümkün. En yoğun ayları nisan ile eylül arasıdır ve bu nedenle tatil planı yaparken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bu dönemde hizmet veren oteller genel olarak tam doluluk oranlarına sahip olmaktadır.