Özcan, yaptığının "Türk milletini çok sevmek" olduğunu öne sürerek "Bu nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim" sözlerini sarf etti.

Özcan'ın imzasını taşıyan ve kentin en işlek caddelerindeki bilboardlara asılan ilanlar üzerine bir yurttaş suç duyurusunda bulundu. Savcılık kararıyla ilanların kaldırılmasına karar verildi. İlanlar dün gece saatlerinde, polis ekipleri tarafından kaldırıldı.

Özcan, afişleri savunarak, "Ben tavrımın arkasındayım. Bakın bu ülke karışacak yakında. Birileri bana diyor ki, bu ülke karışırsa seni sorumlu tutarlar. Perşembenin gelişi çarşambadan belli. Bu insanları Türk toplumuna entegre etmek mümkün değil" dedi.

Yaptığının "Türk milletini çok sevmek" olduğunu öne süren Özcan, "Bu nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim. Alın beni hapse atın" sözlerini sarf etti.

210750

NİKAH VE SU TARİFESİNE 40 BİN TL CEZA

Bolu'da, kasım ayı belediye meclis toplantısında Türkiye vatandaşlarının metreküp fiyatı 2,5 liradan aldıkları su ücretlerinin yabancılara dolar kuru üzerinden uygulanması ve yabancıların birbirleriyle evlenme ücretlerinin 100 bin lira olması oy çokluğuyla kabul edilmişti.

Bolu Belediyesinin kararının ardından avukatlar Abdurrahim Çakır, Muhammed Emin Başbük ve Sümeyye Gökçe tarafından Bolu İdare Mahkemesine yürütmeyi durdurma davası açılmıştı.

Dosyayı inceleyen Bolu İdare Mahkemesi, her iki konunun da yürütmesinin durdurulmasına karar verdi.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Bolu Belediye Başkanlığının yabancılara farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmetti. Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

"PİŞMAN DEĞİLİM"

Ceza kararıyla ilgili de konuşan Özcan, "Ceza verdilerse idari yargıya taşırız. Bir Türk milliyetçisi olarak bunları söylemeye devam edeceğim. Yaptıklarımdan ve söylediklerimden pişman değilim" diye konuştu.