Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 7.7 ve 7.6’lık iki büyük depremin meydana geldiği Kahramanmaraş’a gitti.

Elbistan ilçesinden paylaşım yapan Özcan, enkaz altında kalanları kurtarmak için yeterli ekip olmadığını söyledi. Paylaşımının ardından TELE1’e konuşan Özcan, “Her üç binadan biri toz halinde” dedi.

'Burası Kürdistan' diyen Taşkesen milletvekili aday adayı oldu 'Burası Kürdistan' diyen Taşkesen milletvekili aday adayı oldu

Bolu Belediye Başkanı deprem felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine gitti. Özcan burada çektiği videoyu, “Birkaç saattir depremin yerle bir ettiği Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesindeyim. Burada tam bir rezalet yaşanıyor. Birkaç kişilik AFAD görevlisinden başka devlet görevlisi yok. Yüzlerce, belki de binlerce vatandaşımız enkaz altında kurtarılmayı bekliyor! Ülkeyi yönetenlere yazıklar olsun” notuyla paylaştı.

“HALA MI BOŞ KONUŞUYORUZ”

Özcan paylaşımının devamında, “Ben Bolu Belediye Başkanı olarak sabahın erken saatlerinde yardımları organize edip, saat 11.00’de Bolu’dan yola çıkıp tüm kar yağışına, Kara Yollarının açmadığı yollara karşı saat 22.00’de Elbistan’a ulaşabiliyorsam T.C. Hükümeti hala buraya ulaşamamışsa, hala mı boş konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.