Antalya'da, yemek yediği restoranda hesaba itiraz ettiği için iş yerinin çalışanları tarafından darb edilen ve yaralı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren taksici, meslektaşlarının da katıldığı törenle toprağa verildi. İşletme sahibi gözaltına alınırken polis, olaya karıştığı tespit edilen ve firari durumda bulunan 4 kişiyi yakalamak üzere çalışma başlattı.

İddiaya göre, 18 Ağustos'ta Serik ilçesi Belek Beach Park tesislerinde bulunan bir restoranda eşi ve 2 arkadaşı ile yemek yiyen taksi şoförü Yahya Zağlı (28), 700 liralık hesaba itiraz edince restoran çalışanları ile tartıştı. 

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine restoran çalışanları tarafından darbedilen Zağlı, başına ve vücuduna aldığı darbeler sonucu yaralanarak Serik'te bulunan özel bir hastaneye kaldırıldı. Başında ve kaburgalarında kırıklar oluştuğu tespit edilen Zağlı, dün akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Otopsi işlemleri için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderilen Zağlı'nın cenazesi, bugün öğle namazından sonra 300 civarında taksici esnafının katılımıyla Cumalı Mahalle Mezarlığı'na defnedildi. 

Olayla ilgili işletme sahibi gözaltına alınırken, polis, olaya karıştığı tespit edilen ve firari durumda bulunan 4 kişiyi yakalamak üzere çalışma başlattı.