Ağrı’da tahliye olup Van’ın İpekyolu ilçesindeki evine gelen şahsın daha sonra yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine mahallenin bir kısmı karantinaya alındı.

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada Ağrı'da bulunan cezaevinden tahliye olan bir vatandaşın Van'a geri döndüğü ve koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtildi.

“Ağrı’nın Patnos ilçesindeki ceza infaz kurumundan 12 Nisan 2020 tarihinde tahliye olup ilimiz İpekyolu ilçesi Yalım Erez Mahallesi 4. Sokak'taki ikametine gelen S.K., koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine 25 Nisan 2020 tarihinde 112 Acil Servis ekipleri tarafından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştır" denen açıklama şöyle devam etti:

"S.K.’nın eşi A.K.’nın da bugün (26.04.2020) korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine hastaneye sevk edilmesinin ardından, S.K.’nın ikameti ve çevresi olan Bostaniçi Yalım Erez Mahallesi 3 ve 4. Sokaklar ile Ertuş Caddesi üzerinde bulunan 76 ev bugün itibariyle karantina altına alınmıştır. Giriş çıkışların yasaklandığı karantina bölgesinde sağlık ekipleri de çalışmalarını yoğunlaştırdı."