Bir gencin öldürüldüğü polis ablukası altındaki Sur'da, duvarlara faili meçhul cinayetlerde adı geçen 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın ismi yazıldı.

Ferhat Doğru adlı gencin dün akşam vurulduğu Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, JİTEM tehditli yazılama yapıldı.

DİHA'nın haberine göre, yazılar, daha önce polis ablukası ve saldırıların olduğu dönemde duvarına "Esadullah timi" yazılan Kurşunlu Camii'nin karşısında bulunan evin duvarına yazıldı.

Özel Harekât Tim'lerinin yazdığı öne sürülen yazılamalarda, JİTEM'in kurucularından olan ve birçok faili meçhul cinayette adı geçen 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım kastedilirken, duvarlara "Yeşil burada" diye yazıldı.

Gözden kaçırmayın

ABD Büyükelçiliği'nden İstanbul'daki vatandaşlarına 'CHP mitingi' uyarısı ABD Büyükelçiliği'nden İstanbul'daki vatandaşlarına 'CHP mitingi' uyarısı

SUR'DA ABLUKA VE SALDIRILAR

Silvan'daki sokağa çıkma yasağı ile saldırıları protesto etmek için Sur'da önceki gece gösteriler düzenlendi. İlçeye çok sayıda polis ve zırhlı araç sevk edilirken, polis göstericilere karşı silah kullandı. Dün akşam saatlerinde Ferhat Doğru isimli genç polis kurşunuyla yaralanırken, Doğru'nun bu sabah da ölüm haberi geldi.  -