Volkan ve Caner'in cezası belli oldu

PFDK, Fenerbahçe'den Volkan Demirel ve Caner Erkin'in cezalarını açıkladı

Volkan ve Caner'in cezası belli oldu

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trabzonspor mücadelesi nedeniyle sevk edilen Fenerbahçeli oyuncular Volkan Demirel ve Caner Erkin'in cezalarını açıkladı. Kurul, Caner Erkin'e 'müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle ' 1 maç, Volkan Demirel'e ise 'rakip takım idarecisine yönelik hakareti nedeniyle' 4 maç men cezası verdi.

Öte yandan Mahmut Uslu'ya da, maç sonunda yaptığı açıklamalar nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti verilirken, Fenerbahçe Kulübü de taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 150.000.-TL para cezası aldı.

YAPILAN AÇIKLAMA

"FENERBAHÇE A.Ş.'nin 07.02.2015 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş. - TRABZONSPOR A.Ş Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. sporcusu VOLKAN DEMİREL'in, rakip takım idarecisine yönelik hakareti nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 23.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (Oyçokluğu)

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. idarecisi MAHMUT USLU'nun, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir"

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 23:44

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER