Vodafone Park’ta utanç: İngiltere Ampute Milli Takımı yuhalandı

Maç öncesinde ısınmak için sahaya çıkan İngiliz oyuncular, tribündeki taraftarlar tarafından ıslık ve yuhalanmayla karşılandı

Vodafone Park’ta utanç: İngiltere Ampute Milli Takımı yuhalandı

Vodafone Park'ta oynanan Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finali öncesinde sahaya çıkan İngiltere Ampute Milli Futbol Takımı ıslıklandı.

Finale yükselen Türkiye Ampute Milli Futbol Takımı, Vodafone Park’ta İngiltere karşısında sahaya çıktı.

Maç öncesinde ısınmak için sahaya çıkan İngiliz oyuncular, tribündeki taraftarlar tarafından ıslık ve yuhalanmayla karşılandı.

Öte yandan seremoni öncesi çalan İngiltere Milli Marşı da bazı taraftarlar tarafından ıslıklanınca gelen tepkiler sonrası ıslık sesleri kesildi.

Bu duruma sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

SAÇILIK'IN DA BİR KOLU AMPUTE

Ampüte, amputasyon ameliyatı ile kesilmiş uzva verilen isim. İngilizce "amputee"den geliyor, kol, bacak, ayak veya elinin tümü ya da bir kısmı olmayanlar için kullanılıyor.

Ankara Yüksel Caddesi’nde OHAL kapsamındaki KHK ile atıldığı işine dönmek için katıldığı eylemler ile tanınan Veli Saçılık’ın da bir kolu ampüte. Saçılık’ın kolu Burdur Cezaevi’nde 2000 yılında devlet tarafından düzenlenen operasyonda dozer darbesiyle kopartılmıştı. Yüksel Caddesi’ndeki eylemlerin birinde polis Veli Saçılık’ın ampute olan sağ omzunu kırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 13:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER