TFF'den, Mehmet Topal'a yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu, Mehmet Topal’a yapılan silahlı saldırının ardından bir açıklama yaptı

TFF'den, Mehmet Topal'a yapılan silahlı saldırıyla ilgili açıklama

Fenerbahçe’nin tecrübeli futbolcusu Mehmet Topal kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Topal'ın kullandığı araca Sancaktepe gişelerde ateş açıldı.

Topal, saldırıdan aracında bulunan kurşun geçirmez cam sayesinde yara almadan kurtulurken, Fenerbahçe saldırı ile ilgili resmi sitesinden açıklama yaptı. Fenerbahçe’nin açıklamasında, 4 Nisan 2015 tarihinde Rize deplasmanı dönüş yolunda takım otobüslerine düzenlenen silahlı saldırı hatırlatılarak, her iki saldırının da ‘terör eylemi’ olduğu savunuldu.

Açıklamada, ‘’Tüm devlet birimlerini, yaşadığımız terör saldırılarının aydınlatılması konusunda göreve davet ediyoruz’’ denildi.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU'NDAN KINAMA

Türkiye Futbol Federasyonu da saldırıyla ilgili kınama yayınladı.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, "A Milli Takımımızın ve Fenerbahçe Spor Kulübü’nün oyuncularından Mehmet Topal’a arabasıyla seyir halindeyken yapılan silahlı saldırıyı şiddetle kınıyor, tüm Fenerbahçe camiasına geçmiş olsun diliyoruz. Bu saldırıyı sadece A Milli Takımımızın ve güzide bir kulübümüzün bir oyuncusuna değil, Türk futboluna yapılmış bir saldırı olarak addediyor ve sorumluların yakalanıp bir an önce hak ettikleri cezayı almalarını temenni ediyoruz" denildi.

İlgili Haber: Mehmet Topal'ın aracına silahlı saldırı

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 16:06
YORUM EKLE