'Şikeyi sadece F.Bahçe yapmadı'

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Sadettin Saran, şikenin Türk futbolunun kara lekesi olduğunu ifade etti

'Şikeyi sadece F.Bahçe yapmadı'

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Sadettin Saran, şike ilgili bir soru üzerine, "Bunu sadece Fenerbahçe yapmadı. Bu Türk futbolunun kara lekesi" dedi. Saran, Borussia Dortmund kaptanı Nuri Şahin'in Beşiktaş'a transferini engellediğini de açıkladı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Fenerbahçe 'nin eski yöneticisi Saadettin Saran’ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirdi. Soru-cevap şeklinde yapılan söyleşide Saran mesleki tecrübelerini ve anılarını öğrencilerle paylaştı.

Programa katılan bir öğrencinin "Yeniden loca almışsınız. Aziz Yıldırım kulüpte sizi bu kadar istemezken loca almanıza nasıl izin verdi?" sorusu üzerine Saadettin Saran, "Onun elinde değildi" diyerek cevap verdi.

'ŞİKE TÜRK FUTBOLUNUN KARA LEKESİ'

"Fenerbahçe deyince insanların aklına şike geliyor. Bu insanların bilinçaltından nasıl silinebilir?" sorusu üzerine Saran, "Bunu sadece Fenerbahçe yapmadı. Bu Türk futbolunun kara lekesi maalesef" açıklamasında bulundu.

'NURİ ŞAHİN'İN BEŞİKTAŞ 'A GİTMESİNE İZİN VERMEDİM'

Bir dönem Borussia Dortmund'un sahipleri arasında yer alan Saran, Alman kulübünün kaptanı Nuri Şahin'le ilgili bir anısını şöyle anlattı: "Ben Dortmund’un sahibiyken, Nuri Şahin daha o zamanlar 15 yaşında, Beşiktaş’a da Yıldırım Demirören yeni gelmiş ve Nuri Şahin’in babasıyla Beşiktaş bir anlaşma yapmış ve Beşiktaş’a transfer etmiş. Nuri de çok istekliydi. Ben bir Türk vatandaşı olmama rağmen o çocuğun Türkiye ’ye gelmesine engel oldum. Çünkü o çocuk buraya gelseydi eğer bozulacaktı. Bunu söylemek her ne kadar hoş bir şey olmasa da maalesef Türkiye’nin gerçeği bu. Burada böyle bir ortam var. Futbolcular buraya gelince hemen arabalar Ferrari’ler farklı bir yaklaşım var. Ben bir yönetici olarak, bir spor adamı olarak, bir baba olarak bu durumdan rahatsız oluyorum." 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 00:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER