Şike davasında 8 tahliye

İbrahim Akın, Tayfur Havutçu da içlerinde…

Şike davasında 8 tahliye

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, şike davasında tutuklu bulunan ve aralarında Beşiktaşlı isimlerin de olduğu 8 kişi hakkında tahliye kararı verdi...

 

Futbolda şike soruşturmasında tutuklanan isimlerden Ümit Karan, Serdal Adalı, Korcan Çelikay, Ahmet Ateş, İskender Alın, Abdurrahman Yakut, İbrahim Akın, Tayfur Havutçu'nun tahliyesine karar verildi. Bu isimlere yurt dışı yasağı konuldu. Tahliye kararının gerekçeleri "atılı suçun mahiyeti" "mevcut delil durumu" "tutuklulukta geçen süre" "yasanın değişiklik hali" olarak belirtildi.

 

Aziz Yıldırım'ın tahliye talebi ise reddedildi.

 

Şike soruşturmasında iddianamenin çıkması sonrasında sürpriz tahliyeler yaşandı.

 

Şike soruşturmasında tutuklu olan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve İbrahim Akın'ın da aralarında olduğu toplam 8 kişi tahliye edildi. Ümit Karan, Serdal Adalı, Korcan Çelikay, Ahmet Ateş, İskender Alın, Abdurrahman Yakut, İbrahim Akın, Tayfur Havutçu'nun tahliyesine karar verildi. Bu isimlere yurtdışı yasağı getirildi.

 

TAHLİYE GEREKÇESİ

 

Tahliye kararının gerekçeleri "atılı suçun mahiyeti" "mevcut delil durumu" "tutuklulukta geçen süre" "yasanın değişiklilik hali" olarak belirtildi.

 

93 sanığın olduğu soruşturmaya ilişkin iddianame cuma günü kabul edilmişti. İlk duruşma 14 Şubat'ta Silivri Cezaevi'nde görülecek. Bazı şüpheliler hakkındaki statlara giriş yasağı da kaldırıldı.

 

HAVUTÇU BEŞİKTAŞ'IN BAŞINA GEÇEBİLECEK

 

Seyir yasağı kalkan statlara giriş yapabilecekler. Tayfur Havutçu istenmesi durumunda Beşiktaş'ın başına geçebilecek.

 

TUTUKLU SAYISI 23'E İNDİ

 

3 Temmuz'da başlayan soruşturma kapsamında aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da olduğu toplam 31 kişi tutuklanmıştı. Son tahliyelerle birlikte tutuklu sayısı 23'e indi.

 

VEDERSON'UN YASAĞI KALKTI

 

Bursasporlu Gökçek Vederson'un yasağı kalktı. Bu akşamki Fenerbahçe maçında teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın görev vermesi halinde forma giyebilecek.

 

Ayrıca Emenike, Hikmet Karaman, Levent Eriş, Mahmut Boz, Serdar Kulbilge, Sezer Öztürk, Sercan Yıldırım ve Murat Şahin hakkındaki seyirden yasak kararı kaldırıldı. (haber7-Ajanslar)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER